توسط یک مجتمع پتروشیمی‌ صورت گرفت

تولید انحصاری پت در خاورمیانه

گروه پتروشیمی- مدیر عامل پتروشیمی ‌شهیدتندگویان، جزییات عرضه سهام این شرکت در فرابورس را اعلام کرد و از تولیدات ویژه این شرکت در خاورمیانه رونمایی کرد.

قاسم شهری در نشست معارفه عرضه سهام شرکت پتروشیمی ‌شهیدتندگویان که به صورت آنلاین برگزار شد، با تأکید بر اینکه این شرکت به صورت انحصاری در خاورمیانه پت تولید می‌کند، اظهار کرد: محصولات این شرکت به طور کامل پاسخگوی نیاز داخلی بوده و تا حدودی هم صادرات دارد.

وی با بیان اینکه سودآوری شرکت شهید تندگویان نسبت به سال‌های قبل بهتر شده است، ادامه داد: میزان سودآوری شرکت در سال۹۷ معادل ۱۱۲۰ میلیارد تومان بوده که این میزان در ۱۱ ماه امسال به ۱۵۰۰ میلیارد تومان رسیده است و پیش‌بینی می‌شود این رقم تا پایان سال‌جاری به ۱۷۰۰ میلیارد تومان برسد.

مدیر عامل پتروشیمی ‌شهیدتندگویان در مورد معافیت مالیاتی پتروشیمی‌تندگویان توضیح داد: قرار است تبدیل معافیت مالیاتی از ۱۰ سال به ۲۰ سال برای همه شرکت‌های مناطق آزاد تجاری صورت گیرد و در حال‌حاضر این موضوع در حال بررسی است.

وی در ادامه به این سؤال که چند درصد سهام شرکت پتروشیمی‌تندگویان قرار است در فرابورس عرضه شود؟ گفت: عرضه اولیه 9.5 درصدی از سهام پتروشیمی‌تندگویان در شنبه  (۱۷ اسفندماه) صورت گرفت و در مراحل بعدی اگر شرایط مناسب باشد عرضه‌های بعدی صورت خواهد گرفت.

شهری ادامه داد: به طور کلی هشت درصد از این سهام به صورت عام و یک‌ونیم درصد به صندوق‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری واگذار خواهد شد. همچنین قیمت سهام پایه بعدازظهر  چهارشنبه گذشته در آگهی عرضه شرکت منتشر شد.

مدیر عامل پتروشیمی ‌شهیدتندگویان با تأکید بر اینکه وظیفه پتروشیمی‌تندگویان تأمین نیاز داخل است، گفت: محصولات این شرکت در  حال‌حاضر مشتری خارجی دارد و هدف صادرات کشورهای ترکیه، عراق، کویت، افغانستان، چین ، تایوان، تایلند و هند هستند اما این اتفاق زمانی صورت می‌گیرد که نیاز داخل به صورت کامل پاسخ داده شود.

 

همچنین در این مراسم محبی‌فر، معاون مالی و سرمایه‌گذاری شرکت صنایع پتروشیمی‌خلیج‌فارس در مورد افتتاح بیدبلند توضیح داد: سوخت تا پایان سال به بیدبلند تزریق خواهد شد و مجموعه عملیات تولید آغاز می‌شود و طبق پیش‌بینی‌ها از نیمه دوم اردیبهشت‌ماه سال آینده به درآمد می‌رسد.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد