معاونت علمی ‌اعلام کرد

دانش‌بنیان‌ها از مالیات و سود بازرگانی معاف شدند

معاونت علمی ‌و فناوری اعلام کرد شرکت‌های دانش‌بنیان از مالیات و سود بازرگانی معاف هستند.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از معاونت علمی‌و فناوری،خدمات ارائه شده به شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه‌های مختلفی را در بر می‌گیرد. ارائه انواع خدمات و معافیت‌ها در حوزه مالیات و حقوق و عوارض گمرکی یکی از بسته‌های حمایتی پیش‌بینی شده برای حمایت از این شرکت‌هاست.

انواع معافیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در موضوع مالیات، حقوق و عوارض گمرکی، سود بازرگانی در حوزه‌های مختلفی تقسیم شده است.

نوع خاصی از شرکت‌های دانش‌بنیان هر سال با تأیید معاونت علمی ‌و فناوری ریاست‌جمهوری به سازمان امور مالیاتی معرفی می‌شوند تا از معافیت‌های تعیین‌شده در قانون برخوردار شوند.

همچنین شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک‌های علم و فناوری نیز از برخی معافیت‌های مالیاتی برخوردار هستند. کارکنان فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان نیز با پیگیری معاونت علمی ‌و فناوری ریاست‌جمهوری از معافیت مالیاتی بهره‌مند می‌شوند.

معافیت از حقوق گمرکی، عوارض و سود بازرگانی، نوع دیگری از معافیت است که  برای شرکت‌های دانش‌بنیان در نظر گرفته شده است. همچنین این شرکت‌ها می‌توانند در صورت تأیید و برابر قانون از معافیت مالیات چهاردرصد علی‌الحساب بر واردات برخوردار شوند.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد