مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی ‌خلیج‌فارس

دومينوي بورسي شدن شركت‌هاي هلدينگ خليج‌فارس به تندگويان رسيد

گروه پتروشيمي- مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی ‌خلیج‌فارس با تأکید بر تداوم سیاست عرضه شرکت‌های تابعه در بورس گفت: تعداد شرکت‌های تابعه هلدینگ در بورس به شش شرکت رسیده است.

به گزارش مناقصه‌مزايده، جعفر ربیعی در نشست خبری عرضه اولیه پتروشیمی‌ شهیدتندگویان با نماد «شگویا» اظهار کرد: 9.5 درصد سهام این شرکت که از شرکت‌های تابعه هلدینگ خلیج‌فارس است در فرابورس تهران عرضه عمومی ‌شد.

مدیرعامل هلدینگ خلیج‌فارس با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود با توجه به ارزش و سودآوری پتروشیمی‌تندگویان مورد استقبال خوب بازار سرمایه قرار گیرد، افزود: امیدواریم این شرکت رکورد شرکت‌کنندگان در عرضه اولیه را به نام خود ثبت کند.

وی با بیان اینکه خیلی خوشحالم از اینکه سیاست عرضه شرکت‌های تابعه در بورس در حال اجراست، ادامه داد: پس از عرضه سهام شرکت‌های پتروشیمی ‌پارس و نوری و عرضه سهام پتروشیمی‌شهیدتندگویان، تعداد شرکت‌های تابعه هلدینگ در بورس به شش شرکت می‌رسد.

ربیعی با اشاره به اینکه امیدوارم عرضه سهام شرکت پتروشیمی ‌آریاساسول نیز تا پایان سال در بورس انجام شود، تصریح کرد: هلدینگ خلیج‌فارس سیاست حمایت منطقی از شرکت‌های بورسی خود از طریق صندوق بازارگردانی خلیج‌فارس را ادامه می‌دهد.

وی با بیان اینکه صاحب سهم پتروشیمی ‌ارومیه شرکت پترول است، گفت: با توجه به فشردگی پایان سال، سهام این شرکت در اوایل سال آینده در بورس عرضه خواهد شد.

براساس این گزارش رضا قاسمی‌شهری، مدیرعامل شرکت پتروشیمی‌شهیدتندگویان نیز در این کنفرانس خبری شرط اصلی افزایش سودآوری را در تداوم و افزایش تولید دانست و اظهار کرد: ۱۰۰ گلوگا‌ه‌ این شرکت برای رسیدن به ظرفیت اسمی ‌شناسایی شده که در قالب پروژه تعریف شده‌اند و در حال برطرف کردن آن‌ها هستیم.

وی سال‌های آینده و ۱۴۰۰ را سا‌ل‌های بسیار خوبی برای پتروشیمی‌ شهیدتندگویان عنوان کرد و گفت: تمام پروژه‌های این شرکت به غیر از پروژه SSD که ۱۸ ماهه تعریف شده است تا پایان سال ۹۹ به پایان می‌رسد.

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد