نیاز متروی تهران به واگن مناقصه اخیر برطرف نمی‌شود

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: نیاز متروی تهران به واگن مناقصه اخیر برطرف نمی‌شود.

محسن‌پورسیدآقایی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این‌که نیاز متروی تهران به واگن با این مناقصه برطرف نمی‌شود، گفت: زمان‌بندی تحویل واگن در این مناقصه طولانی است و چون واگن‌های جدید، آلومینیمی هستند زمان طراحی، تست و تولید طولانی خواهد شد و ما راهکار دیگری را پیشنهاد دادیم که مستقیماً شهرداری تهران نیز مقدار زیادی واگن مشابه سفارش دهد که در جلسه چهارشنبه مورد بحث قرار خواهد گرفت.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از برگزاری جلسه‌ای با حضور معاون اول رییس‌جمهور برای بررسی وضعیت متروی تهران خبر داد.

وی در خصوص وضعیت متروی پایتخت و بودجه آن‌ که در کمیسیون تلفیق مجلس کاهش یافته است، گفت: توسعه مترو، اولویت شهرداری و دولت است.

وی با بیان این‌که در بحث توسعه زیرساخت مترو به دنبال انتشار 4000میلیاردتومان اوراق مشارکت هستیم که با اجازه شورای شهر تهران، انتشار اوراق از وزارت کشور و بانک مرکزی پیگیری می‌شود، گفت: البته بانک مرکزی مقاومت‌هایی در این زمینه دارد و معتقد است از آنجایی که مقداری از تعهدات اوراق مشارکت‌های قبلی باقی مانده و پرداخت نشده است، بنابراین، اجازه انتشار اوراق مشارکت جدید را هنوز به شهرداری نداده که در حال رایزنی هستیم تا با دستور دولت، اجازه انتشار اوراق هر چه زودتر به شهرداری داده شود.

پورسیدآقایی با بیان این‌که در بودجه سالیانه دولت نیز ما پیشنهادات خود را به کمیسیون تلفیق ارایه کردیم و چهارشنبه گذشته نیز خوشبختانه دکترلاریجانی در سخنرانی خود به اعضای کمیسیون تلفیق تأکید کردند که با همراهی مدیران شهر تهران، راه‌حلی برای توسعه حمل و نقل عمومی اعم از مترو و اتوبوس ارایه کنند، افزود: در تعطیلات چند روز اخیر نیز پیشنهادات خود را برای رییس کمیسیون تلفیق آماده و ارسال کردیم و امیدواریم به زودی جلسه‌ای در کمیسیون تلفیق برای بررسی پیشنهادات ما برگزار شود. هرچند که به نظر می‌رسد جو کمیسیون تلفیق برای حل آلودگی هوا به کمک توسعه حمل و نقل عمومی، خوب است.

وی با بیان این‌که تأکید ما در سال آینده بر روی انتشار 4000میلیاردتومان اوراق مشارکت است، گفت: اگر این 4000میلیاردتومان اوراق مشارکت، منتشر شود و بودجه شهرداری نیز برای مترو به تصویب برسد، سرجمع اعتبارات مترو بیش از دو برابر اعتبارات امسال خواهد بود و پیش‌بینی‌های خوبی برای مترو در نظر گرفته شده است.

پورسیدآقایی در خصوص سرانجام مناقصه واگن‌های مترو نیز با بیان این‌که مسؤولان وزارت کشور قول داده‌اند که پاکت‌های مناقصه باز شود، گفت: معاون اول رییس‌جمهور نیز چهارشنبه هفته جاری جلسه‌ای مخصوص بحث تأمین واگن‌های متروی تهران تشکیل داده‌اند که نمایندگان وزارت کشور، وزارت صنایع، شهرداری و... به دعوت از معاون اول رییس‌جمهور، گرد هم می‌آیند تا برنامه دقیقی از تأمین واگن مترو تهران داشته باشیم و قطعاً یکی از مسایلی که در این جلسه مطرح خواهد شد، موضوع مناقصه است چرا که باید نحوه تأمین منابع، ‌پیش‌پرداخت، فاینانس و... مشخص شود.

 

 


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد