ناتوانی در مدیریت یک پیراهن مقدس

اتفاقات تلخ دوباره تکرار می‌شود. سوژه‌های آزاردهنده ورزش ایران دوباره نقل محافل خبری می‌شود. ماجرا دوباره به پیراهن و لباس برمی‌گردد. درست مثل المپیک و درست مثل دوره‌های گذشته حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام‌جهانی.

به گزارش مهر، ماجرا کاملاً تکراری است؛ کج‌سلیقگی و بی‌تدبیری و مدیریت ضعیف برای انتخاب یک لباس و یک پیراهن که از نگاه همه مقدس است اما کم‌ترین توجهی به آن نمی‌شود. ظاهراً مقدس بودنش فقط برای مصاحبه‌های آقایان است. آنجا که باید برای مقدس بودنش سنگ تمام بگذارند کار را به افرادی سپرده‌اند که بیش‌تر دنبال سود بردن از قرارداد‌ها و نفع مالی‌شان هستند تا ادای دین به مقدس بودن!

پیراهن تیم ملی فوتبال ایران باز هم سوژه شده است. این بار هم به بد‌ترین شکل ممکن و همراه با انتقادات به حق. کسی تعریف و تمجید نمی‌کند. چون اصلاً تعریفی نیست! اصلاً شایسته تمجید نیست. آن از انتخاب برند البسه تیم ملی و آن قرارداد برای کیفیت درجه چندمی و آن واسطه‌گری، این هم از طراحی و توجیهات نامعقول و غیرعقلانی برای بی‌تدبیری‌های که صورت گرفته است.

درحالی که ماه‌هاست حضور تیم ملی فوتبال ایران قطعی شده و کم‌تر از دوماه به حضور در این رویداد بزرگ باقی مانده، پیراهن تیم ملی هنوز رونمایی نشده و حرف و حدیث در این مورد به اوج خودش رسیده است. فدراسیون هم واکنش رسمی نداشته و افرادی هم که داشته‌اند کار را بدتر کرده‌اند و بر بی‌تدبیری مهر تأیید زده‌اند.

گره‌ای که می‌شد چند ما‌ه قبل با دست باز کرد حالا به دندان کشیده شده است و ظاهراً نمی‌شود با دندان هم  آن را باز کرد. حالا اوضاع پیچیده‌تر از آن شده که فدراسیون بتواند به راحتی از این پیراهن رونمایی کند. حالا مقصر کیست هنوز مشخص نیست و شاید مثل موارد دیگر هیچ وقت هم مشخص نشود!

آنچه مسلم است بی‌تدبیری و سوء‌مدیریت در انجام کار ساده‌ای است که می‌توانست به یک نقطه مثبت و انرژی بخش از سوی فدراسیون فوتبال منجر شود و روحیه و انگیزه بازیکنان تیم ملی را هم بالا ببرد. اما حالا به چماقی بر سر فوتبال تبدیل شده که نه تنها کمکی به انگیزه بازیکنان نمی‌کند، بلکه موجی از انتقادات را نیز به همراه داشته است. این همه بی‌تدبیری و سوء‌مدیریت را از کجا آورده فدراسیون فوتبال؟

یعنی در مجموعه بزرگ فدراسیون فردی پیدا نمی‌شد که از ماه‌ها قبل به فکر منافع ملی و حفظ شان پیراهن تیم ملی بود؟ یعنی مهدی تاج اینقدر تدبیر نداشت که مستقیم به ماجرای تیم ملی ورود کند و اجازه ندهد برخی افراد برای رسیدن به منافع شخصی‌شان چنین بلایی سر انتخاب یک پیراهن بیاورند؟ یعنی موضوعی به این مهمی برای فدراسیون پیش پا افتاده بود که کار را ر‌ها کند و حالا به چه‌کنم، چه‌کنم بیفتد؟

الان چه کسی پاسخگوی این کم کاری و نامدیریتی است؟ چه کسی مسؤولیت این کار را می‌پذیرد که با اعتبار تیم ملی فوتبال ایران بازی شده و پیراهن تیم ملی به سوژه طنز اهالی این رشته تبدیل شده و قطعاً همچنان ادامه هم خواهد داشت؟

تا کی قرار است برخی افراد از کنار این قرارداد‌ها سود شخصی ببرند و صدای کسی هم در نیاید؟ تا کی قرار است با مسایل مهم و تأثیرگذاری مثل انتخاب پیراهن تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در جام جهانی بازی شود؟ چرا کسی پاسخگو نیست؟ چرا کسی سؤال و جواب نمی‌کند از فدراسیون؟ چرا کسی به فکر اعتبار فوتبال ایران نیست؟ شاید همه دنبال قرارداد جدید و منافع جدید هستند!


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد