مدیرعامل سازمان بیمه سلامت

 پرداختی‌های بیمه سلامت منظم می‌شود

مسعود طاهری- مدیرعامل سازمان بیمه سلامت از تخصیص هزارمیلیارد تومان برای پرداخت معوقات مالی ارایه‌دهندگان خدمت خبر داد و گفت: این منابع طی دو، سه روز آینده به حساب آنها واریز می‌شود.

به گزارش خبرنگار مناقصه‌مزایده، طاهر موهبتی در نشست خبری سازمان بیمه سلامت اظهار کرد: نزدیک به 64هزار نفر در کشور به عنوان بیمار خاص تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند که سالیانه 900میلیارد تومان برای دارو‌ها و خدمات تخصصی این بیماران هزینه می‌شود. بیش‌ترین هزینه‌ها نیز مربوط به بیماران دیالیزی است که 16هزارو300 نفر جمعیت دارند و 450میلیارد تومان در سال برای آنها هزینه می‌شود.

وی افزود: بیش‌ترین سرانه نیز مربوط به بیماران هموفیلی است که سرانه 29میلیون تومان را به خود اختصاص داده‌اند و جمعیتی معادل 4820نفر در کشور دارند. برای بیماران دیالیزی میانگین سرانه 27میلیون تومان اختصاص داده شده است و این بیماران از نظر مجموع هزینه‌ها در مقام اول قرار گرفته‌اند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در ادامه با اشاره به جمعیت 20هزار نفری بیماران «ام اس» در کشور و هزینه سالیانه 150میلیارد تومان برای آنها، تصریح کرد: میانگین هزینه برای بیماران خاص در سال 15میلیون تومان است و هزینه دارو به جز بیماری ‌ام‌اس که فرانشیز 5 و 10درصد و همچنین 45درصد برای داروهای برند، در سایر بیماری‌های خاص رایگان است و امیدواریم این روند نسبت به گذشته ارتقا یابد.

موهبتی با اشاره به ادامه روند مطالبات ارایه‌دهندگان خدمت و با بیان این‌که یکی از چالش‌های جدی ما در سازمان بیمه سلامت تأمین منابع مالی است، گفت: در سال96 داروخانه‌ها حدود 10 تا 11‌ماه و دانشگاه‌ها و بخش خصوصی نیز حدود 13ماه مطالبه داشتند امسال تصمیم جدی گرفته شد تا پرداخت‌ها منظم شود و با تمهیداتی که فراهم شد و همچنین هماهنگی با خزانه‌داری کل، قول‌های مساعدی در زمینه پرداخت مطالبات داده شد.

به گفته موهبتی، پرداخت مطالبات داروخانه‌ها به ماه اسفند رسید که این موضوع در چند دهه اخیر بی‌نظیر بوده است هنوز هزینه‌های فرودین‌ماه به دست ما نرسیده است، در این صورت دیگر بدهی‌ نخواهیم داشت. در زمینه پرداختی به دانشگاه‌ها نیز تدابیری اندیشیده شده تا این معوقات توسط اوراقی که دولت در 3ماهه اول منتشر می‌کند هرچه زودتر پرداخت شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت در ادامه تصریح کرد: ما تعهد کرده‌ایم که اگر ظرف 45روز ارایه‌دهندگان خدمت اسناد بستری را ارایه دهند تا 20روز بعد از آن پرداختی‌‌ها انجام شود. آنچه ما به آن متعهد هستیم پیگیری مجدانه برای اخذ منابع و جلوگیری از رسوب پول در حساب‌های بانکی است امیدواریم در کلان کشور نیز این حمایت‌ها ادامه داشته باشد.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد