پرسپولیس-الجزیره؛ حماسه سرخ

پرسپولیس در یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸ با یک برد یک-صفر برابر الجزیره امارات صعود خواهد کرد.

به گزارش سایت نود، پرسپولیس در بازی رفت مرحله یک‌هشتم نهایی فرصت عالی یکسره کردن کار را از دست داد.

این تیم با گل علی‌علیپور پیش افتاد اما دوباره اشتباهات عجیب شجاع‌خلیل‌زاده کار دست قرمز‌ها داد و الجزیره به بازی برگشت. در ادامه قهرمان ایران برای کسب یک تساوی ارزشمند در ابوظبی تنها چند ثانیه کم آورد و 3بر2 به میزبان خود باخت.

کار برای پرسپولیس تمام نشده است. قهرمان دو فصل اخیر لیگ ایران این فرصت را دارد که با پیروزی مقابل الجزیره دومین صعود متوالی به جمع 8تیم برتر آسیا را جشن بگیرد.

ورزشگاه مملو از جمعیت آزادی می‌تواند یک بار دیگر شاهد برد آسیایی قرمز‌ها باشد. پرسپولیس در این فصل در آسیا گل نخورده است، الجزیره هم تیمی نیست که توان مقاومت مقابل پرسپولیس را داشته باشد.

قرمز‌ها اگر مانند روزهای خوبشان باشند به راحتی خود را به یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان می‌رسانند.

پرسپولیس در این بازی گل می‌خواهد و باید با تمرکز و دقت روی دروازه حریف حمله کند. باز هم همه نگاه‌ها به علی علیپور و وحید امیری خواهد بود.

یک برد یک‌برصفر یا دوبریک صعود پرسپولیس را تضمین می‌کند.

پرسپولیس که فصل قبل تا نیمه نهایی آسیا پیشروی کرد با اول شدن در گروه خود از بخت خوبی در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا برخوردار شده است و نباید این فرصت طلایی را از دست بدهد.

این بازی آخرین بازی فصل قرمزهاست و آنها می‌خواهند با یک جشن فصل خوبشان را به پایان برسانند.

الجزیره در این فصل در لیگ امارات هفتم شد و این بازی یک دیدار مرگ و زندگی برایش است.

این تیم را نباید دست‌کم گرفت. هدایت الجزیره بر عهده هنک‌تن‌کاته هلندی است. علی‌مبخوت مهاجم نام آشنای الجزیره و رومارینیو در بازی رفت نشان دادند چقدر فرصت‌طلب‌ هستند و مدافعان پرسپولیس نباید اشتباهات بازی رفت را تکرار کنند.

بازگشت سیدجلال‌حسینی پس از یک جلسه محرومیت این امیدواری را پیش آورده که خط دفاعی پرسپولیس دو باره همان دژ محکم سابق شود. با بازگشت سیدجلال، آرامش به پرسپولیس برمی‌گردد. این تیم با جلال‌حسینی به سختی گل می‌خورد و با زدن یک گل به الجزیره هم شاید حکم صعودش به مرحله بعدی امضا شود. دریافت 3گل در شبی که پرسپولیس موفق شد دو گل در خانه الجزیره به این تیم بزند، تنها نقطه تاریک بازی رفت مرحله یک‌هشتم نهایی برای شاگردان برانکو بود. اگر دفاع پرسپولیس در این بازی کمی هوشیارتر بود حالا پرسپولیس و برانکو هم با نگرانی کم‌تری به مصاف بازی دوشنبه می‌رفتند. ولی در این فصل اثبات شده که پرسپولیس بدون سیدجلال، کار دشواری برای گل نخوردن دارد. در ابتدای فصل غیبت سیدجلال خیلی به چشم نمی‌آمد. هر چه که از فصل گذشت، نبود جلال حسینی تأثیر پررنگ‌تری در نتایج و گل‌های خورده پرسپولیس گذاشت. تا جایی که این تیم در 7تا از 8 بازی اخیری که جلال حسینی را در ترکیب نداشت، حتی کلین‌شیت هم نکرد.

امیدوارکننده‌‌ترین خبر برای برانکو پیش از انجام آخرین دیدار فصل، حضور سیدجلال در بازی با الجزیره است. کاپیتان پرسپولیس بعد از سپری کردن یک جلسه محرومیت، در این بازی حضور دارد تا نظم به خط دفاع این تیم برگردد. اتفاقی که می‌تواند امید را در دل برانکو زنده کند. پرسپولیس در ۲۵ تا از ۴۱ دیدار (مجموع بازی‌های لیگ، جام‌حذفی، سوپرجام و لیگ قهرمانان آسیا) این فصلش کلین‌شیت کرده است. جالب است که در ۲۱ تا از این ۲۵ کلین‌شیت ردپای مستقیم جلال‌حسینی دیده شد. در حالی‌که این تیم فقط در یک‌سوم از ۱۲ مسابقه‌ای که سیدجلال را در ترکیب نداشت، گل نخورد. پرسپولیس ۲۹ بار به جلال حسینی در ترکیب فیکس بازی داد که در این مدت فقط ۱۱گل خورد. اما در دوازده دیداری که سیدجلال نبود، گل‌های خورده پرسپولیس بیش‌تر از این عدد است.

اتفاق نگران‌کننده برای برانکو ایوانکوویچ مصدومیت کمال‌کامیابی‌نیاست. هافبک پرسپولیس در بازی رفت از ناحیه کتف آسیب دید و احتمال دارد به این بازی مهم نرسد. در غیاب او احتمالاً حسین‌ماهینی دوباره به خط هافبک منتقل می‌شود.

آمار

این بازی دومین تقابل دو تیم است. در اولین تقابل الجزیره برنده شد.

* پرسپولیس تا به حال ۹مرتبه مقابل اماراتی‌ها در لیگ قهرمانان آسیا به میدان رفته است. شش برد، یک مساوی و دو باخت حاصل کار پرسپولیس برابر نمایندگان اماراتی در لیگ قهرمانان محسوب می‌شود.

*الجزیره آمار ضعیفی برابر ایرانی‌ها دارد در ۱۷ بازی تنها ۲ برد آورده است.

*پرسپولیس در مرحله گروهی با الوصل امارات هم گروه بود که در هر دو بازی برنده است. الجزیره با تراکتورسازی هم گروه بود که هر دو بازی مساوی شد.

*پرسپولیس در 5بازی از 7بازی خود در لیگ قهرمانان آسیای ۲۰۱۸ دروازه خود را بسته نگه داشته است و در 4بازی قبلی آسیایی خود در آزادی گلی دریافت نکرده است.

*پرسپولیس در صورت صعود برای دومین‌بار به مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا می‌رسد.

نتیجه بازی رفت:

الجزیره ۳- پرسپولیس ۲

نحوه صعود به مرحله حذفی:

پرسپولیس با ۱۳ امتیاز در گروه C صدرنشین شد

الجزیره با 8امتیاز در گروه A دوم شد

نحوه حضور در لیگ قهرمانان آسیا:

پرسپولیس قهرمان فصل قبل لیگ ایران/صعود مستقیم

الجزیره قهرمان فصل قبل لیگ امارات/صعود مستقیم

نتایج در مرحله گروهی:

پرسپولیس: پرسپولیس۳- نسف‌قرشی صفر، السد۳-پرسپولیس‌یک، پرسپولیس۲-الوصل‌صفر، الوصل‌صفر-پرسپولیس‌یک، نسف قرشی‌صفر- پرسپولیس‌صفر، پرسپولیس‌یک- السدقطرصفر

الجزیره: الجزیره ۳- الغرافه ۲، الاهلی۲- الجزیره یک، الجزیره صفر- تراکتورسازی صفر، تراکتورسازی یک- الجزیره یک، الغرافه۲- الجزیره۳، الجزیره‌یک- الاهلی عربستان۲

جایگاه در لیگ داخلی:

پرسپولیس با ۶۴ امتیاز از ۳۰ بازی قهرمان ایران

الجزیره با ۲۸ امتیاز از ۲۲بازی در رده‌هفتم لیگ امارات

5بازی آخر:

پرسپولیس: باخت، برد، باخت، برد، مساوی

الجزیره: برد، باخت، برد، باخت، باخت، باخت

بهترین گلزن در لیگ:

پرسپولیس: علی‌علیپور با ۱۹گل

الجزیره: علی‌مبخوت با ۱۳گل

بهترین گلزن آسیایی:

پرسپولیس: علی‌علیپور با ۴گل

الجزیره: علی مبخوت و رومارینیو با ۵گل

داور: ما نینگ(چین)

 


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد