5حرکت برای کاهش وزن سریع

اگر وزن کم کردن هدف شما باشد به دنبال بهترین حرکات ورزش برای این منظور هستید یک متخصص ورزش 5حرکت ورزش که بهترین تأثیر در کاهش وزن را دارند معرفی کرده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از popsugar، متخصصان ورزش معتقدند که درگیر کردن عضلات در ورزش باعث کالری‌سوزی بیش‌تر می‌شود. ضمناً این کار زمان کم‌تری از افراد می‌گیرد. حرکاتی که معمولاً برای کاهش وزن از انواع آنها استفاده می‌شود عبارتند از لانگز، اسکات، بلند کردن هالتر، پلانک با وزنه و پرس با دمبل هر کدام از این حرکات بر روی چند گروه از عضلات کار می‌کند و بسته به این‌که فرد می‌خواهد کدام قسمت را لاغر کند از این حرکات استفاده می‌شود.

انجام دادن این حرکات 3بار در هفته بهترین روش برای کاهش وزن سریع است. می‌توانید با اضافه کردن وزنه به این حرکات کمی خود را به چالش بکشید تا بدن به حرکات عادت نکند. انواع این حرکات که برای کاهش وزن مناسب هستند عبارتند از:

1- لانگز مورب:

پای راست را مقابل طرف چپ بدن قرار دهید. زانوی پای راست را خم کنید و پایین بروید زمانی که زانو 90درجه شد بدن را در این حالت نگه داشته سپس بالا بیایید.

این حرکت را بر روی هر پا در 3ست با 12 تا 15 تکرار انجام دهید.

2- اسکات با وزنه:

پا‌ها را به اندازه عرض شانه‌ها باز کنید. یک وزنه در دست نگه دارید در حالی که باسن را به سمت عقب می‌برید پایین بروید. زمانی که زانو 90 درجه شد بالا بیایید در این حرکت زانو‌ها نباید جلوتر از انگشتان پا قرار بگیرند. وزن بدن را بر روی پاشنه پا بیندازید. این حرکت را در 3ست با 12 تا 15 تکرار انجام دهید.

3- بلند کردن هالتر:

یک هالتر در دست نگه دارید. پا‌ها را به اندازه عرض شانه باز کنید. در حالی که کمر صاف است به پایین بروید تا جایی که کمر 90درجه خم شود سپس بالا بیایید. هالتر را نزدیک بدن نگه دارید این حرکت را در 3ست با 12 تا 15 تکرار انجام دهید.

4- پلانک با وزنه:

در حالی که دو وزنه در دست‌‌ها دارید، در حالت پلانک قرار بگیرید. سپس هر کدام از دست‌‌ها را به ترتیب به سمت شانه بالا ببرید. این حرکت را در 3ست با 8 تکرار در هر دست انجام دهید.

5- پرس شانه:

دو دمبل در دست نگه دارید آرنج‌‌ها را خم کنید طوری که وزنه‌ها در ناحیه شانه قرار بگیرند. دست‌‌ها را به سمت بالا بکشید طوری که آرنج‌‌ها صاف شوند. دوباره دست‌‌ها را پایین بیاورید. این حرکت را در 3ست با 12 تا 15 تکرار انجام دهید.

 

 


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد