تکواندو به حاشیه می‌رود؟

با گذشت بیش از 3 ماه از انتخاب سرمربی تیم ملی تکواندو، پروسه انتخاب مدیر فنی این تیم که قرار بود پیش از آغاز سال نو معرفی شود، تاکنون ادامه پیدا کرده است.

به گزارش مهر، دور جدید تمرینات تیم ملی تکواندو برای حضور در بازی‌های آسیایی زیر نظر فریبرز‌عسگری آغاز شد. نکته مهم و قابل توجه این است که فدراسیون تکواندو تاکنون از معرفی مدیر فنی تیم ملی خودداری کرده است.

این‌که چرا مسؤولان فدراسیون و شخص سیدمحمد پولادگر بعد از گذشت نزدیک به ۱۰۰ روز برای انتخاب فردی اصلح برای سپردن پست مدیریت فنی به جمع‌بندی نرسیده و همچنان تردید دارند، سؤالی است که اهالی تکواندو سخت به دنبال پاسخ آن هستند.

شنیده‌ها حاکی از آن است که تغییرات در رأس سازمان تیم‌های ملی قطعی است و رییس فعلی که به مسابقات قهرمانی آسیا نیز اعزام نشد، به زودی به مسؤولیت قبلی خود یعنی همان مسؤول کمیته امور استان‌ها باز گشته و مسؤول جدید امور تیم‌های ملی معرفی خواهد شد. البته شایعه دبیری فرهادیان نیز مطرح شده که بعید است پولادگر، رییس فدراسیون چنین انتخاب اشتباهی داشته باشد. اشتباهی که ممکن است در رأس سازمان تیم‌های ملی تکرار شده و برخی امتحان پس داده‌ها که مدتهاست در تلاش برای بازگشت به جایگاه قبل هستند، دوباره دست همکاری رییس را فشرده و مشغول کار شوند. هر چند اهالی تکواندو حوادث المپیک ریو، نرفتن مربی به چند المپیک و حضور بی‌اثر بعضی از این افراد را هیچگاه از ذهن پاک نمی‌کنند و شاید به شدت به این انتخاب واکنش نشان دهند تا دوباره شاهد ورود حاشیه به تکواندو باشیم.

رقابتهای قهرمانی آسیا به خوبی ثابت کرد که تیم ملی نیاز به یک فرد با تجربه به عنوان مدیر فنی دارد و هادی ساعی نیز در زمانی که این مسؤولیت را برعهده داشت، به خوبی ثابت کرد که نه تنها به هیچ گروهی وابسته نیست، بلکه ظرفیت‌های کمک را در همه ابعاد دارد.

بازیهای آسیایی در پیش است و اگر انتظار داریم تکواندو همچون دو دوره گذشته باشد باید ابزار و شرایط آن را نیز فراهم کنیم. ضمن این‌که سرمربی تیم نیز در جلسه کمیته فنی صحبت‌های خود را صریح و روشن بیان کرده و امید می‌رود تصمیمی به سود تکواندو گرفته شود تا در ادامه روند خوبی که تیم ملی در پیش گرفته شاهد روزهای بهتری برای این رشته المپیکی باشیم.

 

 


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد