۸۰ درصد کودکان تحرک کافی ندارند

مدیر پروژه طرح آموزش آموزگاران پایه جهت اجرای کیفی فعالیت‌های تربیت بدنی با اولویت مدارس دخترانه، از آموزش ۱۷۸ هزار آموزگار پایه در تابستان جهت اجرای طرح ارتقای فعالیت بدنی دختران دوره ابتدایی خبر داد.

به گزارش ایسنا، پاداش در نشست ستادعالی تشکیلاتی گسترش و ارتقای فعالیت‌های تربیت بدنی و ورزش دانش‌آموزان دختر با بیان این‌که ۸۰درصد کودکان ما تحرک کافی ندارند گفت: دختران ما نیمی از جمعیت را به خود اختصاص می‌دهند. دختران فعال ما از نظر حرکتی در آینده مادران سالمی خواهند بود و در نهایت خانواده و جامعه سالمی خواهیم داشت.

وی افزود: هیچ کجا نمی‌تواند همانند میادین ورزشی استرس را کاهش دهد. با ورزش می‌توان جلوی بیماری‌ها را گرفت و به کاهش سرطان و پوکی‌استخوان کمک کرد.

به گفته مدیر پروژه طرح آموزش آموزگاران پایه جهت اجرای کیفی فعالیت‌های تربیت‌بدنی با اولویت مدارس دخترانه با اشاره به ضرورت یادگیری هدفگذاری کار گروهی و بهبود سواد حرکتی و جسمانی گفت: بهبود سواد حرکتی باید در دوره خاصی آموزش داده شود، اگر افراد حرکات بنیادین را در کودکی فرا نگیرند این امکان کم‌تر در بزرگسالی فراهم می‌شود.

پاداش ادامه داد: 6میلیونو۵۰۰ هزار دانش‌آموز دختر داریم که 3میلیون‌و۸۰۰هزار نفر آنها در دوره ابتدایی تحصیل می‌کنند. حدود۵۰۰۰ آموزگار ابتدایی داریم که ۱۷۸ نفر آنها آموزگار پایه‌های اول، دوم و سوم هستند. سیاست ما بر این است که توجه بیش‌تری به آموزگاران پایه داشته باشیم.

وی با بیان این‌که مرداد گذشته یک دوره آموزشی برای ۳۰هزار آموزگار پایه زن برگزار کردیم گفت: بعد از آن نامه معاون امور زنان رییس‌جمهور مبنی بر ارتقای فعالیت جسمانی دانش‌آموزان دختر را دریافت کردیم و وزارت‌ورزش هم موکداتی برای ارتقای فعالیت‌های تربیت بدنی دختران داشتیم که منجر به طراحی دوره آموزشی جهت اجرای کیفی فعالیت‌های تربیت بدنی با اولویت مدارس دخترانه شد.

 


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد