کورتوا- مسی؛ لایی تاریخی یا کلین‌شیت‌های متوالی؟

با انتقال تیبوکورتوا به رئال‌مادرید، فصل پیش رو شاهد رقابت بین او و لیونل‌مسی در ال‌کلاسیکو خواهیم بود.

به گزارش ورزش سه، انتقال تیبوکورتوا دروازه‌بان بلژیکی و بلندقامت چلسی به رئال‌مادرید بعد از ماه‌ها قطعی شد تا بالاخره شایعه جذب یک سنگربان کلاس بالای جهانی که بخش لاینفک اخبار کهکشانی‌ها در سال‌های اخیر بود به حقیقت منجر شود.

نام‌های فراوانی چون دخیا، دوناروما، آلیسون بکر و حتی بوفون برای تقویت دروازه رئال‌مادرید در سال‌های اخیر مطرح شدند و در نهایت کورتوا راهی برنابئو شد.

در ال‌کلاسیکوهای فصل پیش‌رو اگرچه دیدار شاهد رقابت جذاب لیونل‌مسی و کریستیانورونالدو نخواهیم بود، اما با اضافه شدن ترکیب تیبوکورتوا به ترکیب کهکشانی‌ها، حالا ستاره شماره 10 بارسا یک رقیب جدید پیدا کرده است.

اگرچه لیونل‌مسی در دیدار رفت و برگشت فصل قبل بارسا برابر چلسی مجموعا 3بار دروازه سنگربان بلژیکی را باز کرد که گل لایی دور برگشت او تا مدت‌ها سوژه تمسخر آبی‌های لندن شده بود، اما پیش از این دو دیدار لیونل‌مسی آن در 8 بازی متوالی در باز کردن دروازه کورتوا ناکام مانده بود.

داستان لیونل‌مسی و کورتوا با درخشش ستاره آژانتینی آغاز شد و مسی در 3 دیدار اول برابر دروازه‌بان جدید رئال‌مادرید 6 بار دروازه او را باز کرد اما بعد از آن طلسم 8 بازی آغاز شد.

مسی طی دو بازی در لیگ قهرمانان، 3دیدار در لالیگا، دو بازی در سوپرجام اسپانیا و یک بار در جام‌جهانی 2014 در دیدار آرژانتین برابر بلژیک نتوانست دروازه کورتوا را باز کند و در سال 2014 یک بار در نبرد پنالتی نیز در مقابل این گلر 26 ساله ناکام ماند.

البته لیونل‌مسی در دیدار فصل قبل لیگ قهرمانان و در بازی رفت، هم طلسم گل نزدن به چلسی و هم ناکامی برابر تیبوکورتوا را یک جا شکست و در بازی برگشت نیز با دبل خود زمینه صعود آبی‌اناری‌ها را به مرحله بعدی مهیا کرد.

حالا و در فصل جدید، لیونل‌مسی و کورتوا در ال‌کلاسیکو به مصاف یکدیگر خواهند رفت و ستاره آرژانتینی امیدوار است یکه تازی در جدول بهترین گلزنان تاریخ این نبرد حساس با باز کردن دروازه کورتوا ادامه یابد.

از آن‌سو دروازه‌بان جدید کهکشانی‌ها نیز به خوبی می‌داند درخشش برابر بارسلونا و لیونل‌مسی می‌تواند خیلی زود وی را به قهرمان برنابئو تبدیل کند.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد