معاون محیط‌زیست معاون محیط‌زیست

گزارش جمعیت‌شناسی گونه‌ها مبنای صدور مجوز شکار می‌شود

معاون محیط‌زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط‌زیست گفت: سال آینده صدور مجوز شکار منوط به ارایه گزارش جمعیت‌شناسی گونه خواهد شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حمید ظهرابی، معاون محیط‌زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط‌زیست در حاشیه کارگاه آموزشی تنوع زیستی که در سازمان حفاظت محیط‌زیست برگزار شد، اظهارکرد: سرشماری مستقیم بهترین روش برای گونه‌های موجود به ویژه پستانداران بزرگ جثه در کشور است.

وی افزود: اگر ابزارها و تجهیزات مناسب در اختیار باشد، سرشماری مستقیم همچنان بهترین سرشماری برای حیات وحش محسوب می‌شود.

ظهرابی از انعقاد تفاهمنامه با سازمان جغرافیای ارتش خبر داد و گفت: در جلسه مشترک ما با سازمان جغرافیای ارتش، این سازمان اعلام کرد که توانمندی لازم را برای استفاده از سامانه‌های پهپاد و هواپیما برای عکسبرداری هوایی به منظور سرشماری حیات‌وحش را در اختیار دارند.

وی ادامه داد: بر این اساس مقرر شد تا در سرشماری حیات وحش در برخی از نقاط کشور در سال آینده از تجهیزات پیشرفته ارتش مانند پهپاد و هواپیما استفاده شود.

معاون محیط‌زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط‌زیست با اشاره به روند صدور مجوز شکار در سال آینده تصریح‌کرد: از استان‌ها درخواست کرده‌ایم که قبل از صدور مجوز شکار، مطالعات دقیقی در رابطه با نسبت جنسیتی و سنی گونه‌ها انجام و گزارش توجیهی در این مورد را به سازمان حفاظت محیط‌زیست ارایه دهند.

ظهرابی گفت: گزارش جمعیت‌شناسی مبنای صدور مجوز شکار در سال آینده خواهد شد.

 


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد