رییس‌جمهور در نشست استانداران سراسر کشور

مردم ما به دنبال آزادی و رهایی از اختناق و استبداد بودند

رییس‌جمهور در نشست استانداران سراسر کشور گفت: مردم ما به دنبال آزادی و رهایی از اختناق و استبداد بودند.

به گزارش مهر، حجت‌الاسلام‌حسن‌روحانی، رییس‌جمهور در نشست استانداران سراسر کشور که با محوریت برنامه‌های دولت در بخش‌های تولید و اشتغال برگزار شد، با بیان این‌که مردم ما به دنبال آزادی و رهایی از اختناق و استبداد بودند، اظهارداشت: ممکن است در شیوه‌ها و در نحوه اجرای برنامه‌ها نظرات مختلفی وجود داشته باشد، اما مردم می‌خواهند به فرهنگ دینی و فرهنگ ملی کشورشان توهین نشود.

روحانی، گفت: معتقدم مسیر انقلاب قابل بازگشت نیست و ملت ما همان آرمان‌های ابتدای انقلاب را دارد و آن را ادامه خواهد داد.

رییس‌جمهور گفت: زمین‌ها باید به مردم واگذار شود، زیرا زمین‌های دولتی بسیار زیادی در شهر‌ها داریم که باید واگذار شوند.

وی با تقدیر از حضور با عظمت مردم در راهپیمایی ۲۲بهمن، گفت: حضور پرشور مردم در سراسر کشور، نشان داد که مردم ما مصمم به ادامه راه و مسیری که حدود ۴۰ سال پیش شروع کرده‌اند، هستند. البته به این معنا نیست که مردم نقص و مشکلی نمی‌بینند؛ بلکه مشکلات باید حل شود اما مسیری که برای استقلال و جلوگیری از دخالت دیگران در امور کشور انتخاب کردند، همان است.

روحانی ادامه‌داد: اگر امروز هم از ملت ما سؤال کنند که می‌خواهید استقلال داشته باشید یا دیگران تصمیم بگیرند، باز هم 98.2درصد خواهند گفت که استقلال می‌خواهیم.

روحانی ادامه‌داد: وظایف سخت و سنگینی را در برابر ملت و انقلاب برعهده داریم، وقتی پذیرفتیم که مسؤولیت کشور را براساس قانون اساسی برعهده بگیریم، معنای آن این است که بار سنگینی بر دوشمان گذاشته شده و باید آن را به مقصد برسانیم.

رییس‌جمهور با بیان این‌که برای پذیرفتن مسؤولیت ما به امید صددرصدی در امور نیاز داریم، گفت: اگر کسی امید کافی ندارد، نباید در مسؤولیت بماند چراکه ما کاملاً به آینده امیدوار هستیم و می‌توانیم کشور را در مسیر پیشرفت قرار دهیم. اگر آینده ایران روشن نبود و اگر نظام آن مستحکم نبود، هرگز دنیا در برابر ترامپ که در پی از بین بردن برجام بود، نمی‌ایستاد و او با یک رژیم غاصب و چند کشور کوچک در منطقه تنها نمی‌ماند.

وی تأکیدکرد: ریسک اعتباری ما کاهش پیدا کرده است و از ریسک ۷ در اول دولت یازدهم به ۶ رسید و امسال نیز ۵ شد که نشان‌دهنده اعتماد دنیا به این نظام و کشور است.

روحانی ادامه‌داد: تمام روابطی که با همسایگان و مقامات جهان داریم، نشانگر اعتماد کامل دنیا به نظام و انقلاب و مردم ماست.

رییس‌جمهور با بیان این‌که دستگاه‌های تبلیغاتی ما از دنیا عقب هستند، اظهارداشت: دنیا متوجه است که ما در حال پیشرفت هستیم اما دستگاه‌های تبلیغاتی خودمان همواره در حال افشاندن بذر یأس هستند.

روحانی گفت: اگر رشد اقتصادی ما بیش‌تر از متوسط جهان نبود، آن وقت یک عده اقلیت که مأیوس هستند، درست می‌گویند اما اگر از متوسط جهان بالاتر بودیم، نشان می‌دهد که مسیر ما صحیح بوده است.

رییس‌جمهور با بیان این‌که وقتی دولت توانسته در طول مدت بیش از ۴سال به‌طور مداوم تورم را کاهش دهد، به معنی قدرت دولت و آرامش جامعه است، تصریح‌کرد: ما همان‌طور مصمم هستیم که این مسیر را ادامه دهیم. هدف ما تورم تک‌رقمی، رشد اقتصادی بالای ۵درصد و کاهش نرخ بیکاری است که باید این اهداف را ادامه دهیم.

وی با اشاره به مدیریت وزارت کشور و شورای امنیت کشور در اغتشاشات اخیر کشور در دی‌ماه گفت: کار بزرگی انجام شد؛ چون من در این کار بار‌ها در حوادث بحرانی کشور مسؤولیت داشتم، کاملاً لمس می‌کنم. این‌که یک زمانی بحرانی در کشور ایجاد می‌شود و ۸ ماه ادامه پیدا می‌کند و یک وقت دیگر هم هست که ۵ یا ۶ روزه تمام می‌شود. همه در این مسیر کمک کردند.

روحانی ادامه‌داد: ما از روز اول به پلیس دستور دادیم بدون اسلحه وارد خیابان شود. من این را به رییس‌جمهور فرانسه که گفتم؛ بسیار متعجب شد و گفت که چرا این مسأله اعلام نمی‌شود. پلیس بدون سلاح وارد خیابان شد و آرامش را برقرار کرد.

وی گفت: بی‌نظمی همه را آزار می‌دهد. مردم ناآرامی را نمی‌پسندند. اگر به موضوعی اعتراض داریم، قانون راه مشخص کرده است. این راه باید انتخاب شود.

روحانی ادامه‌داد: قانون اساسی ما ظرفیت‌های بسیار زیادی دارد؛ قانون اساسی حتی اگر سال‌ها اصلاح نشود، آنقدر ظرفیت دارد که نه تنها می‌تواند کشور را اداره کند بلکه می‌تواند رضایت عامه را هم جلب کند؛ به شرطی‌که همه قانون اساسی اجرا شود.

رییس‌جمهور با اشاره به فصل سوم قانون اساسی گفت: فصل سوم قانون اساسی که مربوط به حقوق ملت است باید اجرا شود. قانون اساسی، ظرفیت‌های زیادی دارد که باید از آن استفاده شود.

روحانی تأکیدکرد: باید بار مسؤولیت را روی دوش خود احساس کنیم؛ البته رییس‌جمهور وظایف خاصی نسبت به قانون اساسی دارد که فرد دیگری این مسؤولیت سنگین را ندارد.

روحانی با بیان این‌که اساس اسلام بر مبنای زندان تعزیر و دادگاه نیست، تصریح‌کرد: اساس دین اسلام فرهنگ، تبلیغ و تشیع است. پیامبر دلش می‌خواست همه را هدایت کند و نمی‌خواست یک نفر هم در ذلالت و نادانی باشد اما خدا می‌گوید که نمی‌شود، تو تبلیغ کن و دین خود را معرفی کن اما این‌که یک نفر هدایت می‌شود و یک نفر نه برعهده خداست. دل‌ها را خدا باید هدایت کند.

وی با بیان این‌که مشکل ما قوانین و مقرراتی است که دست و پاگیر شده و باید راه را برای مردم باز کرد، گفت: وزارت کار باید مهارت‌آموزی برای کسانی که تحصیل کرده‌اند را در دستور کار خود قرار دهد. در کنار این موضوع باید مشوق‌هایی مانند پرداخت حق بیمه توسط دولت را نیز داشته باشیم تا اشتغال پایدار ایجاد شود.

 

وی با بیان این‌که در بخش فناوری اطلاعات، سرعت اینترنت پایه اصلی برای آینده کشور است، اظهارداشت: این فضا برای رشد علم و رشد کشور ضروری است اما باید برای تصفیه و پالایش این فضا نیز تلاش کنیم.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد