دبیر شورای عالی امنیت ملی

تعرض به سفارت ایران در لندن خوش ‌خدمتی انگلیس به عربستان بود

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان گفت: تعرض به سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن، خوش‌ خدمتی دولت انگلیس به خرید تسلیحاتی میلیاردی ولیعهد عربستان از این کشور است.

به گزارش مهر، امیردریابان‌علی‌شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی در حاشیه بازدید از مجتمع خدمات فناوری دانشگاه صنعتی شریف درباره علت انفعال پلیس و دولت انگلیس در تعرض به سفارت کشورمان در لندن، اظهار داشت: این بازی پینگ‌پونگی طراحی شده دولت انگلیس بود که همزمان با سفر یکی از رهبران کشورهای منطقه به لندن انجام شد.

وی تعرض به سفارت جمهوری اسلامی ایران در لندن را خوش‌ خدمتی دولت انگلیس به خرید تسلیحاتی میلیاردی ولیعهد عربستان از این کشور دانست که به شکل بسیار مفتضح انجام شد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی در پاسخ به اظهارات ضد ایران و مقاومت اسلامی ولیعهد عربستان، اظهارداشت: در منطق و ادبیات سیاسی منطقه‌ای ما، رژیم صهیونیستی و آمریکا بابت حمله به عراق و افغانستان به‌عنوان مروجان تروریسم و شرارت در منطقه هستند.

وی افزود: رییس‌جمهور اسبق آمریکا تلاش کرد لفظ شر را از رژیم اشغالگر قدس‌ بردارد و در مقابل به کشورهایی که نوعاً تأمین‌کننده صلح و ثبات در منطقه هستند، اطلاق کند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به فرافکنی ولیعهد عربستان، تأکیدکرد: این خطا ناشی از کم عقلی است که زمان باید پاسخ آن را به او بدهد. متأسفانه حکام سعودی در طول حیات سیاسی خود با ترویج گروه‌های تکفیری، مرزهای خونینی را در جهان اسلام ایجاد کردند.

شمخانی همچنین در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص ضرورت حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان به‌عنوان محور اقتصاد مقاومتی، اظهارداشت: یکی از نکات مورد تأکید و مرکز ثقل اقتصاد مقاومتی، شرکت‌های دانش‌بنیان است که عنصر اصلی و محوری ساماندهی وضعیت نیروهای انسانی متخصص محسوب می‌شود.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران در ۴دهه انقلاب، توسعه‌ای جهشی در حوزه نیروی انسانی تحصیل‌کرده داشته است که به نظر می‌آید آنان بیش از آن‌که مشکل باشند، راه‌حل هستند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی، افزود: همان‌طور که این نیروهای تحصیل‌کرده در مقطعی از جنگ، نیروی اساسی موجود و عامل اصلی برتری ایران بر صدام شدند، امروز نیز این نیرو‌ها که تعدادشان ۵میلیون دانشجو است، می‌توانند نیروی محرکه و لوکوموتیو اصلی قطار اقتصاد ایران  باشند.

وی با اشاره به بازدید امروز خود از دو مرکز علمی دانشگاهی خصوصی و دولتی، گفت: در این مراکز ظرفیت‌های بالایی در عرصه دانش‌بنیان دیدم که نه در جنبه کمی بلکه در عمل توانسته‌اند، قابلیت‌های خوب و راه‌های بسیار مطلوبی برای ایجاد اشتغال و حل مسایل فنی راهبردی ارایه دهند و با هزینه‌های حداقلی کارآمدی بسیار خوبی داشته باشند.

شمخانی افزود: از دیدن نیروی انسانی شاغل در این مراکز علمی خوشحال شدم به‌ویژه آن‌که دیدم دغدغه ملی جوانان که باید حل معضلات علمی کشور باشد را کاملاً مدنظر قرار دادند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به تزریق بیرونی و غیربومی موضوعات فرعی مانند این‌که دغدغه‌های زنان کشورمان چیست، اظهارداشت: بانوان کشورمان در حوزه‌های پیشرو علمی و فنی همچون سایبری، ماهواره‌ای، موشکی و پهپادی کارهای بسیار خوبی انجام می‌دهند.

وی در پایان گفت: در‌ها به روی مردان و زنانمان باز است تا افتخار بیش‌تری را نصیب انقلاب اسلامی ایران کنند.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد