معاون وزیر دفاع روسیه

آمریکا به دنبال تقسیم سوریه است

معاون وزیر دفاع روسیه گفت: ایالات متحده با وجود تعهدات در حفظ تمامیت ارضی و استقلال سوریه تلاش می‌کند تا این کشور را تقسیم کند.

به گزارش ایسنا، الکساندرفومین، معاون وزیر دفاع روسیه در گفت‌وگو با روزنامه «کراسنایا زوزدا» گفت: تمایلات آمریکایی‌‌ها کاملاً مشخص است. آنها به دنبال تقسیم سوریه هستند در حالی‌که پیشتر قول داده بودند تا تمامیت ارضی و یکپارچگی این کشور را حفظ کنند. نیروهای تحت کنترل آمریکا با شبه‌نظامیان گروه تروریستی داعش همکاری می‌کنند و این اقدام بار دیگر تحت کنترل و هدایت آمریکایی‌‌ها صورت می‌گیرد. واشنگتن از جدایی‌طلبان که از اقلیت‌های جامعه سوریه هستند، حمایت می‌کند. آنها با تشکیلات مسلح اقلیت‌های قومی شامل کرد‌ها این بازی را آغاز کرده‌اند. در حالی‌که می‌گویند به دنبال ایجاد یک منطقه امنیتی تحت کنترل این تشکیلات مسلحانه هستند که گفته شده تعدادشان ۴۰هزار نفر است.

وی در ادامه مصاحبه خود گفت: اولویت جدید رهبری سیاسی- نظامی ناتو ارتقای یک زیرساخت لجستیکی و حمل و نقل در داخل اروپا و ایجاد منطقه «شنگن نظامی» است. این هدف برای استقرار سریع نیروهای نظامی در مرزهای روسیه انجام می‌گیرد.

این مقام مسؤول وزارت دفاع روسیه ادامه‌داد: در بخش‌های مختلفی از اروپا انبارهای تسلیحات، مهمات و منابع‌غذایی برای استقرار سریع نیروهای بیش‌تر و نیز 8 مرکز هماهنگ‌کننده برای استقرار نیرو‌ها در لهستان، رومانی، مجارستان، بلغارستان، اسلواکی، لیتوانی، ‌لتونی و استونی ایجاد شده است.

 


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد