روسیه به حمله آمریکا به سوریه پاسخ خواهد داد

ستادکل نیروهای مسلح روسیه در واکنش به تهدیدهای اخیر غرب به رهبری آمریکا مبنی بر حمله موشکی به تأسیسات نظامی و حکومتی دولت سوریه، تأکید کرد در صورت به خطر افتادن جان نظامیان روس مستقر در سوریه واکنش نشان خواهد داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، والری‌گراسیموف، رییس ستاد ارتش روسیه گفت: ارتش روسیه به حمله آمریکا به سوریه پاسخ خواهد داد و هر موشک و پرتابگر دخیل در این حملات را هدف می‌گیریم.

وی با اعلام این مطلب تأکید کرد، اخبار موثقی در دست دارد که نشان می‌دهد شورشیان سوری با هماهنگی نهاد به اصطلاح امدادرسان «کلاه سفیدها» در تدارک نمایش یک حمله شیمیایی از سوی ارتش سوریه هستند تا دستاویزی برای حمله نظامی احتمالی آمریکا قرار گیرد. با کشف آزمایشگاه تولید مواد شیمیایی در دهکده‌ای در غوطه شرقی که به تازگی از دست تروریست‌‌ها آزاد شد، ادعاهای ما اثبات شده است.

گراسیموف گفت: اگر جان نیروهای روسیه به خطر بیفتد، نیروهای مسلح روسیه پاسخ خواهند داد.

مقامات آمریکایی از جمله دونالدترامپ، رییس‌جمهور این کشور بار‌ها تأکید کرده‌اند در صورت اثبات حمله شیمیایی سوریه علیه مخالفان این کشور، دست به حملات موشکی به تأسیسات نظامی و غیرنظامی سوریه از جمله ساختمان‌های حکومتی در دمشق خواهند زد.

این تهدید آمریکایی‌‌ها مورد حمایت انگلیس و فرانسه نیز قرار گرفته و این دو کشور رسماً تأیید کرده‌اند در چنین عملیاتی شرکت خواهند کرد.

آمریکا پیشتر نیز به بهانه حملات شیمیایی ارتش سوریه به منطقه خان‌شیخون، یک فرودگاه نظامی ارتش سوریه را هدف ده‌ها فروند موشک قرارداد و مسؤولان مختلف این کشور بار‌ها تأکید کرد‌ه است در صورت لزوم این اقدام را تکرار خواهند کرد.

 

 


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد