پرسش قابل تأمل جهانگیری

علت تعطیلی 7 ماهه جلسات مبارزه با فساد چیست؟!

معاون اول رییس‌جمهور، توضیحاتی درباره برگزاری جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ارایه کرد.

اسحاق‌جهانگیری در گفت‌وگو با خانه ملت، با بیان این‌که مسایل مهمی پیش روی کشور است که نیازمند این بوده که با کمک ملت و دستگاه‌های مختلف این مسایل حل و فصل شود، گفت: در بین این مسایل برخی از لحاظ تکنیکال هیچ راهی برای رفع آن وجود ندارد، همانند مسایل آب و مسایل زیست‌محیطی، بین‌المللی و اقتصادی، همچون ارز که راهکارهای فنی برای رفع آن وجود دارد، اما مسایل کشور در حال حاضر به یک مرحله‌ای رسیده که راهکار سیاسی نقش اساسی و کلیدی در آن دارد.

راهکار سیاسی نقش اساسی و کلیدی در رفع مشکلات دارد

معاون اول رییس‌جمهور با بیان این‌که راهکار سیاسی به معنای این است که برای حل مسایل اصلی باید انسجام و یکپارچگی داشته باشیم، افزود: مهم‌ترین پایه انسجامی که تعریف می‌شود ارکان نظام تصمیم‌گیری کشور است که شامل قوای سه‌گانه می‌شود، یعنی اگر قوای سه‌گانه با یکدیگر در یک راستا حرکت کنند و در حل مسایل کلیدی متحد باشند، می‌توان با اطمینان به مردم گفت که این مشکلات رفع می‌شود و آینده خوبی پیش روی کشور است.

می توان با اطمینان گفت که با انسجام 3 قوه مسأله آب، بیکاری، مسایل اقتصادی و معیشت مردم رفع می‌شود.

برگزاری نخستین جلسه در سال‌جاری

رییس ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان این‌که حدود 7 ماه است که جلسات این ستاد را برگزار نکرده‌ام، یادآور شد: در زمان خودش توضیح می‌دهم که چرا در این مدت جلسات ستاد مبازه با مفاسد اقتصادی را تشکیل ندادم، البته امیدوارم نخستین جلسه این ستاد پس از مدت‌ها تعطیلی در ماه جاری تشکیل شده و بحث‌های جدی پیرامون آن مطرح شود.

وی با اشاره به این‌که برای حمایت از کالای ایرانی اقدامات خوبی صورت گرفته است، افزود: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای حمایت از کالای ایرانی می‌توانیم در سال جاری دستاوردهای بیش‌تری در افزایش تولیدات داشته و با قاچاق بهتر مبارزه کنیم.

برنامه‌ریزی برای 10 قلم کالا که بیش‌ترین حجم قاچاق را داشته است

معاون اول رییس‌جمهور با بیان این‌که در سال 95 برای مقابله با قاچاق جلسه‌ای تشکیل شده است، ادامه‌داد: در این نشست برای 10 قلم کالا که در واقع بیش‌ترین حجم قاچاق را داشته برنامه‌ریزی شده است که یکی از آنها تلفن‌های همراه بود که برنامه‌ای برای جلوگیری از قاچاق تلفن همراه و سایر کالا‌ها تنظیم شد.

رییس ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، تصریح‌کرد: یکی از دستاورد‌ها در حوزه ارز این بود که به هر کالای غیررسمی اجازه ورود داده نشود به معنای این‌که ارزی برای قاچاق نباید اختصاص داده شود و اگر کالایی وارد بازار شد و گفته شده که با نرخ ارزی بالای 4 هزار و 200 تومان وارد شده به معنای این است که ارز آن قاچاق بوده است.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد