سوریه و تله آمریکا برای کشورهای عربی

از باتلاق به تله ارتش‌های عربی. به این ترتیب آمریکا تلاش می‌کند اعراب را درگیر پرونده سوریه کند، با پر کردن جای ارتش‌های آمریکایی در پایگاه‌های مختلفش در اراضی سوریه، به خصوص در شمال شرق این کشور. آمریکا محاسبات و تاکتیک‌های خودش را دارد و از سوریه خارج نمی‌شود، جز این که پیروز باشد. حالا چه این پیروزی به عقد قراردادهای سلاح‌های جدید منجر شود یا این‌که از کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس در مقابل ماندن نیروهایش در سوریه پول کلانی بگیرد، یا این که ارتش‌های کشورهای دیگر جای آن را بگیرند تا از منافع استراتژیک آمریکا پشتیبانی کنند.

به گزارش سایت دیپلماسی ایرانی، هدف اعلام شده توقف نفوذ ایران و جنگ با داعش و تضمین عدم بازگشت آن به اراضی شام است. اما اهداف حقیقی بسیار و اعلام نشده‌ای وجود دارد.

چگونه می‌شود ارتش‌های عربی وارد سرزمینی عربی شوند، بدون این‌که از این کشور صاحب استقلال اجازه داشته باشند؟ تعامل یا رابطه با ارتش سوریه‌ای که در همه جبهه‌ها می‌جنگد تا کشورش را از تروریسم با تمامی وجودش پاک کند، چگونه خواهد بود؟ موازنه‌ها و محاسبات سیاسی با قدرت‌های بین‌المللی و منطقه‌ای که عملاً در اراضی سوریه هستند که شامل روسیه و ایران و ترکیه می‌شود، چگونه خواهد بود؟ هیچ نظر و جوابی ندارم جز آنچه شهروندان عرب در شبکه‌های اجتماعی نوشته‌اند و بعضی از آنها را در این جا نقل می‌کنم:

شهروند عادی، اشرف فتحی می‌پرسد: چرا سربازان عرب، نیروهای بین‌المللی و نیروهای شورای امنیت برای رسیدگی به این موضوع کجا هستند؟ آنها هر وقت که بخواهند می‌توانند به این مصیبت‌ها پایان دهند.

شهروند عادی، محمد الششتاوی می‌نویسد: مصر در این تله نمی‌افتد، برای این‌که تجربیات بسیاری در این رابطه دارد، جنگ خود ما با تروریسم کافی است. به آمریکا و هر آن کس که با آن است، می‌گوییم آتشی که خودتان شعله‌ور کردید خودتان خاموش کنید.

و با آنچه شهروند عادی، محمدصالح نوشته است این یادداشت را به پایان می‌رسانم: هر کس غول جادو را احضار کرد خودش هم او را به چراغ برگرداند. چیزی برای افزودن نداریم. روشن است که تله‌ای گذاشته‌اند و بازی فاش شده‌ای به راه است و اعراب هنوز طعمه را نخورده‌اند. آنچه در یمن و لیبی و قبل از آن عراق اتفاق افتاد برایمان کافی است. هر کشوری را به اهالی خودش واگذار کنید، نسخه پیچیدن برای دیگران کافی است.

 


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد