معاون وزیر راه‌وشهرسازی

۵ میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکونی فرسوده در کشور بازآفرینی می‌شود

گروه راه‌وشهرسازی- مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری گفت: پنج میلیون و۷۰۰ هزار واحد مسکونی فرسوده در ۵۴۳ شهر کشور شناسایی شده که درحال بازآفرینی است.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از وزارت راه‌وشهرسازی، سیدمحمد پژمان در حاشیه سفر به استان چهارمحال‌و‌بختیاری، وسعت سکونتگاه‌های بافت فرسوده کشور را ۱۴۰ هزار هکتار برآورد کرد و گفت: تاکنون ۱۳ درصد آن بازآفرینی شده که بخش عمده آن در یک دهه گذشته بوده است.

وی میزان اعتبار مورد نیاز برای بازآفرینی بافت‌های فرسوده شهری را ۵۰۰ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: برای این کار به مشارکت جدی سرمایه‌گذاران خصوصی و مالکان واحدهای فرسوده نیاز است.

معاون وزیر راه‌وشهرسازی از در دستور کار قرار گرفتن عملیات بازآفرینی ۱۰۰ هزار واحد مسکونی غیرمقاوم و فرسوده در سطح کشور طی سال‌جاری خبر داد و افزود: با تشکیل هیأت‌های بازآفرینی محلی، عملیات بازسازی امسال رونق خواهد گرفت.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران تعداد محله‌های دارای سکونتگاه‌های سست و غیرمقاوم و نیازمند بازآفرینی را دوهزار و۷۰۰ محله اعلام کرد و گفت: یکهزارو۱۰۰ هکتار از بافت فرسوده شهری در ۱۸ شهر چهارمحال‌وبختیاری قرار دارد.

وی از تشکیل هیأت اجرایی بازآفرینی شهری در استان‌های کشور طی سال‌جاری خبر داد و تصریح کرد: نخستین هیأت اجرایی بازآفرینی کشور، متشکل از معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، شهردار مرکز استان و مدیرکل راه‌وشهرسازی استان چهارمحال‌وبختیاری است.

وی افزود: هدف از تشکیل هیأت‌های اجرایی بازآفرینی شهری استان‌ها، راهبری اجرای برنامه بازآفرینی محله‌های هدف، کاهش بوروکراسی اداری و تسریع در اجرای برنامه‌های بازآفرینی است.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد