تشکیل کارگروه تعیین‌تکلیف واحدهای مسکن مهر

گروه راه‌وشهرسازی- مدیر امور اعتباری بانک‌عامل بخش مسکن از تشکیل کارگروه ویژه به منظور تعیین‌تکلیف واحدهای مسکن مهر و تکمیل این پروژه تا پایان امسال خبر داد.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از بانک‌عامل بخش مسکن، محمدحسن علمداری اعلام کرد: با دستور وزیر راه‌وشهرسازی و به منظور تعیین‌تکلیف واحدهای باقی مانده مسکن مهر و همچنین تسریع در روند تکمیل و اتمام این پروژه، کارگروهی تشکیل شده است.

وی افزود: مأموریت این کارگروه مطابق با دستور وزیر راه‌وشهرسازی پیگیری تأکیدات وزیر در راستای تعیین‌تکلیف پروژه‌های مسکن مهر و اجرایی کردن تصمیمات در این زمینه است.

علمداری خاطرنشان کرد: جلسه‌ای به همین منظور با حضور وزیر راه‌وشهرسازی و مسؤولان سایر نهاد‌ها و دستگاه‌هایی که به هر نحو در اجرای پروژه مسکن مهر مشارکت داشته و دارند برگزار شد که در این جلسه قرار شد با تشکیل کارگروهی هر کدام از مسؤولان و دستگاه‌های مرتبط با موضوع مسکن مهر با شناسایی چالش‌‌ها و موانع موجود در مسیر تکمیل، اتمام و بسته شدن پرونده پروژه مسکن مهر، در تسریع اقدامات مورد نیاز در این زمینه همکاری کنند.

وی با بیان اینکه هر کدام از ارگان‌های مسؤول مأموریت یافته‌اند به صورت جداگانه نسبت به آسیب‌شناسی موضوع اقدام کنند و به صورت مستقل گزارشی از چالش‌ها، اقدامات و راهکارهای تعیین‌تکلیف مسکن مهر تهیه کنند، خاطرنشان کرد: بانک مسکن در نقش تأمین‌کننده منابع مالی مورد نیاز برای پروژه مسکن مهر و به عنوان نهاد پرداخت‌کننده تسهیلات ساخت این واحد‌ها نیز یکی از اعضای این کارگروه است؛ بنابراین بنا داریم تا با آسیب‌شناسی موضوع گزارشی از چالش‌‌ها و موانع موجود در این مسیر تهیه کنیم؛ همچنین مقرر است در این آسیب‌شناسی راهکارهای تعیین‌تکلیف مسکن مهر از سوی هرکدام از ارگان‌های مسؤول استخراج و در این کارگروه در حضور وزیر راه‌وشهرسازی ارائه شود.

دستور رییس‌جمهور به تکمیل مسکن مهر تا پایان ۹۸

به گزارش خبرگزاری مهر، به دستور محمد اسلامی، وزیر راه‌وشهرسازی، کارگروهی متشکل از ارگان‌های دولتی مسؤول در طرح مسکن مهر برای شناسایی محدودیت‌ها و ارائه راهکارهای مؤثر برای تکمیل واحدهای باقی مانده مسکن تشکیل شده است؛ در جلسه‌ای که با حضور مدیران و نمایندگان این ارگان‌‌ها و وزیر راه‌وشهرسازی روز گذشته در این وزارتخانه برگزار شد، معاون امور مسکن و ساختمان، قائم‌مقام وزیر راه‌وشهرسازی در طرح مسکن مهر، مدیر امور اعتباری بانک‌عامل بخش مسکن، رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، معاون برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه‌وشهرسازی، مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید حضور داشتند.

براساس تصمیم‌های اخذ شده وبا توجه به اهمیت موضوع در راستای تسریع در تکمیل واحدهای مسکن مهر مقرر شده است این جلسات به صورت مستمر و در هر هفته برگزار شود تا با همکاری و همفکری دستگاه‌های مسؤول موانع تکمیل واحد‌ها شناسایی و واحدهای باقیمانده هر چه سریع‌تر با راه‌کارهای عملی، تکمیل، افتتاح و به بهره‌برداری برسد و آن دسته از واحدهای مشکل‌دار که به هر دلیلی امکان رفع مشکل برای آنها وجود ندارد، از چرخه کار خارج شود.

با توجه به آنکه یکی از اساسی‌‌ترین چالش‌های پروژه مسکن مهر در ابتدای شروع پروژه تاکنون موضوع تعاونی‌‌ها و کم‌کاری برخی از آنها در تکمیل و تحویل واحد‌ها بوده است در این زمینه نیز تصمیم بر آن شد ضمن تعامل با وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی، برای حل مشکلات موجود در این زمینه نیز اقدام شود.

از سوی دیگر تسریع در روند رسیدگی به پرونده‌های قضایی و تأمین زیرساخت‌ها با هماهنگی قوه‌قضاییه و وزارت نیرو از طریق برگزاری جلسات منظم و اتخاذ راهبردهای عملی در دستور کار این کارگروه قرار گرفت.

خاطرنشان می‌شود احمد اصغری مهرآبادی قائم‌مقام وزیر راه‌وشهرسازی در طرح مسکن مهر ابتدای این هفته از دستور مؤکد رییس‌جمهور برای تکمیل مسکن مهر تا پایان امسال خبر داده بود.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد