ثبت‌نام هیأت‌مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی تا 28 فروردین

گروه بانک، بیمه، بورس- رئیس سازمان بورس گفت: متقاضیان عضویت هیأت‌مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی تا ۲۸ فروردین در سامانه ستان سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت‌نام کنند. انتخابات اواخر اردیبهشت تا اواسط خردادماه برگزار خواهد شد. به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از سنا، سخنگوی شورای‌عالی بورس با اشاره به مصوبات جلسه شورای‌عالی بورس، گفت: موضوع اصلی بحث، سهام‌عدالت و برگزاری مجامع و انتخاب هیأت‌مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام‌عدالت بود. محمدعلی دهقان‌دهنوی؛ تصریح کرد: قرار بود این انتخابات اسفندماه برگزار شود، اما از آنجا که در برخی از استان‌ها، تعداد افراد کافی برای عضویت هیأت‌مدیره ثبت‌نام نکرده بودند و همچنین در برخی موارد فرآیند تأیید صلاحیت ثبت‌نام‌کنندگان مشمول مرور زمان شده بود، این نگرانی وجود داشت که انتخابات مناسب و پرشوری را شاهد نباشیم. رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، ادامه داد: از همین‌رو شورای‌عالی بورس، مصوب کرد تا سازمان بورس برنامه‌ریزی مجددی برای این موضوع داشته باشد و مجامع این شرکت‌ها در تاریخ دیگری برگزار شود. وی با بیان اینکه برنامه سازمان بورس به شورا ارائه شد، گفت: خوشبختانه با اندک تغییراتی برنامه پیشنهادی به تصویب رسید و مقرر شد از اواخر اردیبهشت و در چندمرحله مجامع این شرکت‌ها برگزار شود. بر این اساس تا تاریخ ۲۸ فروردین ماه افرادی که تمایل دارند به عضویت هیأت‌مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی انتخاب شوند، فرصت دارند تا در سامانه ستان سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت‌نام کنند.

زمان برگزاری انتخابات برای هر استان اعلام می‌شود

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ابراز داشت: سپس صلاحیت‌ها بررسی شده و زمان برگزاری انتخابات برای هر استان اعلام می‌شود. در این مورد هم اطلاع‌رسانی گسترده‌ای صورت خواهد گرفت، زیرا تعداد قابل‌توجهی از مردم کشور، سهامدار شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی هستند و باید افرادی را به‌عنوان هیأت‌مدیره انتخاب کنند که مورد اعتماد و ذی‌صلاح آنها باشند. دهقان؛ با تأکید بر اینکه شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی مدیر سرمایه‌های سهامداران هستند، خاطرنشان کرد: این شرکت‌ها به‌عنوان اهرم توسعه استان‌ها فعالیت خواهند کرد. وی با اشاره به اینکه تعداد سهامداران این شرکت‌ها قابل‌توجه است، تأکید کرد: به همین دلیل امکان برگزاری مجامع به صورت فیزیکی در شرایط کرونایی وجود ندارد. سخنگوی شورای‌عالی بورس در ادامه بیان داشت: به دلیل تعداد زیاد افراد، مجامع به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد و احراز هویت‌ها هم به صورت الکترونیکی خواهد بود. ثبت‌نام مردم در سجام برای احراز هویت الکترونیکی است و وقتی مجامع به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود باید این اطمینان حاصل شود که همان سهامدار ثبت‌نام‌کننده، رأی خود را در سامانه به ثبت می‌رساند. به این ترتیب، خواهش ما از مردم این است که این اقدام را انجام دهند به این دلیل که شرط ورود به مجمع، فقط ثبت‌نام سجامی ‌است.

متوسط ثبت‌نام افراد در سامانه سجام به ۶۵ درصد رسیده است

رئیس سازمان بورس با بیان اینکه هم‌اکنون متوسط ثبت‌نام افراد در سامانه سجام به ۶۵ درصد رسیده است، افزود: یعنی ۶۵ درصد افراد ثبت‌نام سجام را به سرانجام رساندند و مشکلی برای انتخابات ندارند. در بعضی از استان‌ها این عدد به ۸۰ درصد هم رسیده است و قاعدتاً تا فرصت باقی مانده، افراد بیشتری می‌توانند در این سامانه ثبت‌نام کنند. استان‌هایی، اولویت برگزاری مجامع را دارند که بیشترین تعداد ثبت‌نام را داشته باشند. رئیس سازمان بورس در ادامه ابراز داشت: شرایط شرکت و عضویت در هیأت‌مدیره شرکت‌ها مطابق مقررات سازمان بورس و اوراق بهادار که برای همه شرکت‌های پذیرفته شده جاری است، خواهد بود و ارتباطی به سابقه نخواهد داشت. افراد باید شرایط لازم را داشته و تأیید صلاحیت شوند. دهقان‌دهنوی؛ در مورد جاماندگان سهام‌عدالت متذکر شد: تخصیص سهام‌عدالت سال‌ها پیش انجام شده است و افرادی که واجد شرایط بوده‌اند سهام‌عدالت خود را در اختیار گرفتند. دیگر سهامی ‌برای تخصیص وجود ندارد و تصمیم درخصوص مباحثی که جدیدا درخصوص اعطای سهام‌عدالت به افراد جدید در برخی محافل منتشر شده است، مربوط به دولت خواهد بود و تصمیم‌گیری آن برعهده سازمان بورس نیست.

 


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد