بانک مرکزی و تامین اعتبار بزرگ‌ترین محموله واکسن کرونا

گروه بانک، بیمه، بورس- هفته گذشته رئیس کل بانک‌مرکزی از پرداخت ارز واردات فوری یک‌میلیون دوز واکسن کرونا خبر داد که بر این اساس امروز دبیرکل جمعیت هلال‌احمر، ورود بزرگ‌ترین محموله واکسن کرونا به کشور را اعلام کرد. به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از بانک‌مرکزی، در حالی که هفته گذشته رئیس کل بانک‌مرکزی از پرداخت ارز واردات فوری یک‌میلیون دوز واکسن کرونا خبر داده بود، امروز دبیرکل جمعیت هلال‌احمر، ورود بزرگ‌ترین محموله واکسن کرونا به کشور را اعلام کرد. دبیرکل جمعیت هلال‌احمر از ورود بزرگ‌ترین محموله واکسن کرونا از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون در کشور توسط این جمعیت از چین به ایران خبر داد. محمدحسن قوسیان‌مقدم؛ گفت: این محموله واکسن کرونا به میزان یک میلیون دوز از طریق جمعیت صلیب سرخ چین دیروز(یکشنبه) وارد فرودگاه امام‌خمینی‌(ره) شد.

اختصاص ۱۰۰ میلیون دلار برای واردات واکسن کرونا

براساس این گزارش، در شرایطی خبر ورود بزرگ‌ترین محموله واکسن کرونا به کشور منتشر شده است که پیش‌تر رئیس کل بانک‌مرکزی در یادداشتی در فضای مجازی از پرداخت ارز واردات فوری یک میلیون دوز واکسن کرونا خبر داده بود. نهم اردیبهشت‌ماه، همتی؛ در این باره اظهار داشت: هفته گذشته اعلام کردم که بانک‌مرکزی حداقل ۱۰۰ میلیون دلار ارز، برای واردات واکسن کرونا تخصیص داده است. بنا به درخواست وزارت بهداشت، اولین پرداخت ارزی برای واردات فوری یک میلیون دوز از یک مجموعه چند میلیون دوز واکسن کرونا انجام شد. حسن روحانی؛ رئیس‌جمهور، نیز با تأکید بر اینکه دولت با وجود همه مشکلات موجود از لحاظ تأمین و نقل‌وانتقال ارز، مصمم به خرید واکسن مورد نیاز کشور است، اظهار داشت: «درست است که در وین مذاکرات پیشرفت‌های خوبی به همراه داشته ولی هنوز در تحریم هستیم و موانع گذشته همچنان پیش‌روی ما قرار دارد. اما به‌رغم همه این مشکلات، دولت ارز مورد نیاز را تأمین کرده و جابه‌جایی و نقل‌وانتقال آن انجام می‌شود و شاهد ورود محموله‌های واکسن به کشور هستیم.»

امیدواری برای ورود واکسن خارجی

این اخبار در روزهای گذشته امیدواری‌های بیشتری را نسبت به ورود واکسن خارجی به کشور ایجاد کرده است و به نظر می‌رسد با طراحی‌های بانک‌مرکزی برای نقل‌وانتقال پول واکسن در روزهای پیش‌رو این روند ادامه داشته باشد.


نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد