فراخوان های برگزیده

Arrow
Arrow
PlayPause
ArrowArrow
Slider

                 حرف‌های خودی و بی‌خودی

صیانت از صیانت‌زده‌ها!

   با توجه به اینکه چند وقتی است از وکلا و بزرگان مجلس گرفته تا مسؤولین و وزرا و هرکسی که دستی بر آتش اینترنت و فضای مجازی و ایضاً امور فرهنگی و اجتماعی و کسب‌وکار و اقتصاد و معیشت و کلی چیز دیگر دارد، یک در میان از لزوم حفظ حقوق مردم و عدم فیلترینگ و صیانت از خلق‌ا... و شایعه و دروغ‌خوانی ادعای محدود‌سازی فضای مجازی و کلی چیز خوشگل‌خوشگل حرف می‌زنند و پشت تریبون و بالای سن و در کریدور مجلس و پیش از دستور و در دیدار صمیمی و بازدید سرزده و استانی و... و ذالک بر اینکه اصلاً و ابداً کسی در پی فیلتر کردن برنامه‌ها و نرم‌افزار‌ها و خدای ناخواسته محدود‌سازی شبکه‌های اجتماعی و این قسم امورات نیست، تأکید موکد می‌کنند و فرمایش می‌کنند، آنچه برای همه عزیزان متولی و مسؤول و دست‌اندرکار مهم و خط قرمز و بدون اغماض است، همان حفظ حرمت کاربران و فرهنگ و اخلاق و دانا و خوش‌بیان بودن فضای مجازی است ولاغیر!

 بنابراین با عنایت به این همه هجمه و شایعه و دروغ‌پردازی عوامل استکبار جهانی و بددلان و نااهلان و ایضاً سادگی و خامی و غفلت خلق‌ا...، در دامن زدن به این جعل و انحرافات، پیشنهاد می‌گردد، از آنجا که مسؤولین جز خیر و صلاح ما مردم را نمی‌خواهند و از آنجا که دلسوزی و دغدغه‌مندی و حمایت و هدایت تدوین و تبیین‌کنندگان این طرح صیانت و ایضاً طرح‌های مشابه آتی، باعث گردیده که این عزیزان مرتکب این فعل شوند، بهتر است در اقدامی هوشمندانه و پیش‌دستانه و رکب‌زنانه!  سریع و فی‌الفور، طرحی برای صیانت از این طرح صیانت نوشته و با قید شش فوریت آن را تصویب و تأیید کنند تا منبعد هرکس (احدی از آحاد ملت) و به هر روشی (نحوی از انحاء) پشت سر طرح صیانت لغزی خواند، غیبت و خدشه‌ای وارد ساخت و یا نقد و تخریبی حواله کرد، مجبورش کنند لااقل 10 مرتبه و با خط خوانا، از روی طرح صیانت رونویسی کند تا هم خوب شیرفهم شود که این طرح چقدر لطیف و ملایم و مشعشع و فاخر است و هم برود برای بقیه معاندان و دشمنان و بددلان، تعریف کند!

 البته بنابر وظیفه هوشنگ‌خانی خود و از آنجا که اولاً اولی و به صواب نزدیک‌تر است که مسؤولین ابتدا طرح‌های حمایت و صیانت از مردم را در فضای حقیقی و زندگی و معیشت را تدوین و مصوب و ابلاغ کنند و هزارتا کار واجب‌تر از حقوق خلق‌ا... در فضای مجازی را سامان دهند و سپس عزم جزم کنند برای گل و بلبلی و مدینه فاضله کردن آنچه در مجاز است! و ثانیاً بالاخره هرچه باشد و به لطف خدا، مردم هم عاقل‌اند و هم بالغ و هم اینکه اگر به حقوق خود در دنیای واقعی برسند و از ایشان در جنگ با غول‌های تورم و گران‌فروش و کرونا و دزد و راهزن و مختلس به‌طور تمام‌قد حمایت و پشتیبانی شود، تک‌تک‌شان راضی‌تر و ممنون‌دارتر و مخلص شما بزرگواران بر صدر مجلس نشسته و طرح و قانون‌نویس، خواهند بود. البته ممکن است حضرات نماینده بفرمایند که هرکسی را بهر کاری ساخته‌اند و ما اندر امورات فرهنگی و خانواده و اخلاق می‌کوشیم، دیگران در نان و شب و آسایش خلق‌ا...، خدمت این بزرگواران عرض می‌کنیم، اگر فساد و دروغ و رانت‌خواری و کلاهبرداری و ایضاً خلف وعده و دلالی و سفته‌بازی عدم شفافیت و پیچاندن و کار به نااهل سپردن و... یک سرش به بی‌فرهنگی و غیراخلاقی وصل نیست، ما حرفی نداریم شما به امورات فرهنگ مجازی برسید تا ما بگردیم مسؤول مربوطه را بیابیم!

  عرض دیگرمان هم این است که دوره فیلتر کردن برنامه‌ها و اپلیکیشن‌ها گذشته است، ورودی باند مربوطه را که آب ببرد، نه از تاک نشان خواهد ماند نه از تاک نشان و جنابان طرح‌نویس، بیش از من بی‌سواد یک‌لاقبا به این امورات وارد هستند و تا آب هست، عمراً سراغ فیلتر بروند!  

                               هوشنگ‌خان

   

 

 

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • هیچ نظری یافت نشد