اخراج ۱۴ هزار کارمند در غول فن‌آوری سیسکو

اخراج ۱۴ هزار کارمند در غول فن‌آوری سیسکو شرکت سیسکو سیستمز حدود ۱۴ هزار کارمند که حدود ۲۰ درصد از نیروی کار جهانی این شرکت را تشکیل می‌دهند، اخراج می‌کند. به گزارش ایسنا، رویترز به نقل از پایگاه اخبار فن‌آوری سی‌آر‌ان گزارش کرد سیسکو که در سن‌خوزه کالیفرنیا مستقر است، خبر این اخراج‌ها را تا […]

اخراج ۱۴ هزار کارمند در غول فن‌آوری سیسکو

شرکت سیسکو سیستمز حدود ۱۴ هزار کارمند که حدود ۲۰ درصد از نیروی کار جهانی این شرکت را تشکیل می‌دهند، اخراج می‌کند.

به گزارش ایسنا، رویترز به نقل از پایگاه اخبار فن‌آوری سی‌آر‌ان گزارش کرد سیسکو که در سن‌خوزه کالیفرنیا مستقر است، خبر این اخراج‌ها را تا چند هفته آینده رسماً اعلام می‌کند. این شرکت در حال تغییر فعالیت‌های خود از سخت‌افزار به فعالیت‌های نرم‌افزار محور است.

مایکروسافت، هولت‌پاکارد (HP) و اینتل غول‌های فن‌آوری دیگری هستند که در مواجهه با افول صنعت رایانه شخصی، در سال‌های اخیر به تعدیل نیرو اقدام کرده‌اند.

مایکروسافت در ژوئیه سال ۲۰۱۴ با اعلام حذف ۱۸ هزار شغل در سراسر جهان، یکی از بزرگ‌ترین اخراج‌های دنیای فن‌آوری را رقم زد. هولت پاکارد هم در سپتامبر سال ۲۰۱۵ اعلام کرد حدود ۳۳ هزار و ۳۰۰ شغل را ظرف مدت سه سال حذف می‌کند. اینتل در آوریل اعلام کرد که ۱۲هزار شغل یا ۱۱درصد از نیروی کار خود در سراسر جهان را تعدیل خواهد کرد.

بر‌اساس گزارش رویترز، سیسکو که تا ۳۰ آوریل بیش از ۷۰ هزار کارمند داشت، در این باره حاضر به اظهارنظر نشد.

سیسکو در تلاش برای کسب سهم بالاتری از بازار نرم‌افزاری، به‌طور فزاینده خواستار مهارت‌های مختلفی برای آینده نرم‌افزار محور است و قصد دارد حاشیه سودش را بهبود ببخشد.

این شرکت در محصولات جدیدی مانند نرم‌افزار آنالیز داده و ابزارهای مبتنی بر ابر برای دیتاسنتر‌ها سرمایه‌گذاری کرده تا تأثیر کاهش هزینه شرکت‌های مخابراتی و سازمان‌ها در سوئیچ‌ها و روتر‌ها را که کسب و کار اصلی سیسکو است، جبران کند.

 

سیسکو به‌کارمندانش بسته بازنشستگی زودهنگام پیشنهاد کرده است.