خانه تکانی در ایستگاه فضایی بین‌المللی

  فضا پیمای سیگناس با انبوهی از زباله‌ها از ایستگاه فضایی جدا شد تا در راه بازگشت به زمین قرار گیرد. به گزارش مهر، اسکات کلی و تیم کاپرا از دانشمندان آژانس فضانوردی آمریکا (ناسا) که در قالب مأموریت Expedition ۴۶ در ایستگاه فضایی بین‌المللی حضور دارند فرمان‌های لازم را به بازوی روباتیکی این ایستگاه […]

 

فضا پیمای سیگناس با انبوهی از زباله‌ها از ایستگاه فضایی جدا شد تا در راه بازگشت به زمین قرار گیرد.

به گزارش مهر، اسکات کلی و تیم کاپرا از دانشمندان آژانس فضانوردی آمریکا (ناسا) که در قالب مأموریت Expedition ۴۶ در ایستگاه فضایی بین‌المللی حضور دارند فرمان‌های لازم را به بازوی روباتیکی این ایستگاه یعنی Canadarm۲ دادند تا فضاپیمای پهلوگرفته سیگناس را از آن جدا کرده تا در مسیر بازگشت به زمین قرار گیرد.

این رویداد فنی در حالی صورت گرفت که ایستگاه فضایی بین‌المللی بر فراز بولیوی قرار داشت. پیش تر کنترل کننده‌های زمینی ناسا در مرکز فضایی جانسون فضاپیمای سیگناس را در موقعیت مناسبی جهت ترک ایستگاه فضایی قرارداده بودند.

فرایند بازگشت این فضاپیما به زمین به این ترتیب است که پس از قرار گرفتن در فاصله‌ای ایمن از ایستگاه فضایی بین‌المللی، موتورهای آن روشن و در مسیر وارد شدن به جو زمین قرار می‌گیرد.

 

این فضاپیما در نهم دسامبر در ایستگاه فضایی بین‌المللی پهلو گرفته بود و حالا با انبوهی از زباله‌ها و مواد دور ریز از این ایستگاه فضایی خداحافظی کرد.