خبر «احتمال افزایش نرخ بهره» آمد، طلا ریخت

خبر «احتمال افزایش نرخ بهره» آمد، طلا ریخت در پی اظهارات قاطع مقامات فدرال‌رزرو در خصوص احتمال افزایش نرخ بهره در سال جاری، طلا در معاملات دیروز با افت قیمت مواجه شد. به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، این در حالی است که معامله‌گران در انتظار صورت‌جلسه آخرین نشست سیاست‌گذاری فدرال‌رزرو هستند. ویلیام دادلی […]

خبر «احتمال افزایش نرخ بهره» آمد، طلا ریخت

در پی اظهارات قاطع مقامات فدرال‌رزرو در خصوص احتمال افزایش نرخ بهره در سال جاری، طلا در معاملات دیروز با افت قیمت مواجه شد.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، این در حالی است که معامله‌گران در انتظار صورت‌جلسه آخرین نشست سیاست‌گذاری فدرال‌رزرو هستند.

ویلیام دادلی رییس فدرال‌رزرو نیویورک اعلام‌کرد: افزایش نرخ بهره در ماه سپتامبر محتمل است و دنیس لاکهارت رییس فدرال‌رزرو آتلانتا نیز اظهارداشت که اقتصاد آمریکا به اندازه کافی قدرتمند شده که نرخ بهره تا قبل از پایان سال ۲۰۱۶ دست‌کم یک‌بار افزایش پیدا کند.

هر اونس طلا در معاملات دیروز با افتی ۰٫۸ درصدی یکهزار و ۳۴۱ دلار و ۵۰ سنت معامله شد. دانیل هاینس، تحلیلگر ANZ اعلام کرد: «اظهارات در خصوص افزایش نرخ بهره روی قیمت طلا تأثیر گذاشته اما تأثیر آن زیاد نبوده است.»

وانگ تائو تحلیلگر تکنیکال رویترز در این خصوص اعلام کرد: «به نظر می‌رسد تعیین قیمت طلا در محدوده ۱۳۳۳٫۵ تا ۱۳۵۸ دلاری منطقی باشد.»

بازار‌ها به دنبال جهت‌گیری تازه‌ای از اظهارات جیمز بولارد رییس فدرال‌رزرو سنت لوییز و همچنین انتشار صورت‌جلسه نشست ماه جولای فدرال‌رزرو هستند. موسزهاردینگ، استراتژیست مستقل خدمات مالی و بازارهای جهانی اعلام کرد: «‌در حالی که دور تازه افزایش نرخ بهره در پیش‌ نیست، احتمال زیادی وجود دارد که طلا به سطح ۱۲۰۰ تا ۱۲۱۵ دلاری سقوط کند.»

 

دیروز همچنین دلار به پایین‌‌ترین سطح هفت هفته اخیر خود در برابر ین و یورو رسید. شاخص دلار با افتی ۰٫۱ درصدی ۹۴٫۸۶۴واحد را ثبت کرد. دلار قوی‌تر باعث گران‌تر شدن و کاهش علاقه خرید طلا برای دارندگان ارزهای دیگر می‌شود.