انجام عملیات هات تپ بر روی خط لوله صادراتی نفت خام گناوه در مناطق نفتخیز جنوب

انجام عملیات هات تپ بر روی خط لوله صادراتی نفت خام گناوه در مناطق نفتخیز جنوب  مدیرعامل شرکت خدمات ترابری و پشتیبانی نفت از انجام موفقیت‌آمیز عملیات هات‌تپ ۳۶ اینچی بر روی خط ۴۲اینچ صادراتی نفت خام در حد فاصل گوره تا چند راهه گناوه خبر داد. به گزارش مناقصه مزایده، مرادکمالی با اعلام این […]

انجام عملیات هات تپ بر روی خط لوله صادراتی نفت خام گناوه در مناطق نفتخیز جنوب

 مدیرعامل شرکت خدمات ترابری و پشتیبانی نفت از انجام موفقیت‌آمیز عملیات هات‌تپ ۳۶ اینچی بر روی خط ۴۲اینچ صادراتی نفت خام در حد فاصل گوره تا چند راهه گناوه خبر داد.

به گزارش مناقصه مزایده، مرادکمالی با اعلام این خبر گفت: این عملیات با هدف اتصال مخازن ۱۰ میلیون بشکه‌ای به خطوط لوله نفت سبک و سنگین صادراتی و همچنین نصب گاید بار برروی این خط لوله در دستور کار قرار گرفت.

 وی با بیان این‌که این عملیات پس از انجام بازدیدهای کارشناسی، ارایه راهکارهای فنی و نیز صدور پروانه کار اجرایی شد، افزود: این پروژه با بهره‌گیری از دستگاه هات تپ مدل ۲۴۰۰ که مختص لوله‌هایی با قطر ۳۰ الی ۶۰ اینچ است، عملیاتی شد.

 مدیرعامل شرکت خدمات ترابری و پشتیبانی نفت با تأکید به این مطلب که اجرای موفقیت‌آمیز این پروژه تخصصی، بیانگر قدرت عمل، آمادگی و توانمندی کارشناسان این شرکت است، خاطرنشان کرد: متخصصان این شرکت موفق شدند این عملیات پیچیده و کاملاً فنی را با وجود فشار عملیاتی بر روی خط لوله راهبری کنند،

 گفتنی است، هات‌تپ به عملیات انشعاب‌گیری گرم از خطوط لوله جریانی نفت و گاز بدون قطع جریان سیال اطلاق می‌شود که به‌کارگیری آن تأثیر مهمی در استمرار تولید دارد.

 شرکت خدمات ترابری و پشتیبانی نفت یکی از شرکت‌های تابعه مناطق نفتخیز جنوب است که راهبری عملیات جا بجایی دکل‌های حفاری، حمل و نقل مواد سوختی و لوله‌های جداری و همچنین انجام عملیات تخصصی انشعاب‌گیری از خطوط لوله جریانی (هات‌تپ) را به عهده دارد.