فعالیت معادن، مانع از ثبت جهانی دماوند می‌شود

فعالیت معادن، مانع از ثبت جهانی دماوند می‌شود شهردار رینه لاریجان با انتقاد از این‌که معدنی که برای شهرداری رینه محل درآمد بود برای ثبت جهانی دماوند بسته شد اما معادن دیگر هنوز دایر است، اظهارکرد: معادن بر ثبت جهانی دماوند خدشه وارد می‌کند. به گزارش ایسنا، علی حیدرزاده در نشست با خبرنگاران از ساماندهی […]

فعالیت معادن، مانع از ثبت جهانی دماوند می‌شود

شهردار رینه لاریجان با انتقاد از این‌که معدنی که برای شهرداری رینه محل درآمد بود برای ثبت جهانی دماوند بسته شد اما معادن دیگر هنوز دایر است، اظهارکرد: معادن بر ثبت جهانی دماوند خدشه وارد می‌کند.

به گزارش ایسنا، علی حیدرزاده در نشست با خبرنگاران از ساماندهی قله دماوند خبرداد و با تأکید بر این‌که از شهر رینه برای قله دماوند هزینه می‌کنیم اما تنها تهدیدات آن نصیب دماوند می‌شود، یادآور شد: سالانه ۲۲۰۰ کوهنورد خارجی به قله دماوند صعود می‌کنند اما مسؤولان مازندرانی برای این منطقه کاری انجام نمی‌دهند از این رو تلاش مسؤولان تهران فرصت‌های شغلی منطقه را در اختیار تهرانی‌ها قرار می‌دهد.

وی اضافه کرد: فرصت‌های درآمدزایی از دماوند در اختیار مازندران نیست.

این مسؤول تأکیدکرد: مسؤولان استانی و شهرستانی باید با پیگیری‌های مداوم تلاش داشته باشند تا به مانند سد لار و دشت لار این قله سرافراز را از دست ندهیم زیرا که دماوند از افتخارات استان مازندران است.

حیدرزاده، اجرای عملیات و آغاز روشنایی مشعل گاز رینه را بهمن‌ماه امسال، اعلام کرد و گفت: ۳ هفته پس از روشنایی مشعل، نصب علمک‌‌ها در دستور کار قرار می‌گیرد و آغاز سال ۹۶ مردم رینه از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند.

وی با بیان این‌که ساماندهی کوهنوردان، گردشگران و دامداران از چالش‌های مدیریتی در شهر رینه است، افزود: بسیاری از اختیارات کوهنوردی در دماوند بر عهده تهران است در حالی که می‌توان در این بخش اشتغالزایی مناسبی برای منطقه ایجاد کرد. رینه نزدیک‌‌ترین شهر به قله دماوند است و باید به عنوان یکی از شهرهای گردشگری ثبت شود. دشت شقایق رینه نیز از جاذبه‌های زیبای این منطقه است. شهردار رینه عنوان کرد: همه با هم باید برای جهانی شدن رینه و دماوند تلاش کنیم.

 

وی از راه‌اندازی بازارچه محصولات ارگانیک در این شهرستان خبرداد و گفت: زمین این بازارچه تهیه شده و به کشاورزان و دامداران اعلام شده که می‌توانند محصولات خود را در این منطقه به فروش برسانند.