قصور پزشکی در پرونده «کیارستمی» تأیید شد!

قصور پزشکی در پرونده «کیارستمی» تأیید شد! قائم مقام معاونت انتظامی سازمان نظام پزشکی از بررسی پرونده پزشکی مرحوم کیارستمی در ۲۰ محور خبر داد و از ارسال آن به هیأت بدوی انتظامی خبر داد. دکتر محسن خلیلی در گفت‌وگو باایسنا، درباره آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده «عباس کیارستمی» ضمن اشاره به فعالیت ۳۰ تن […]

قصور پزشکی در پرونده «کیارستمی» تأیید شد!

قائم مقام معاونت انتظامی سازمان نظام پزشکی از بررسی پرونده پزشکی مرحوم کیارستمی در ۲۰ محور خبر داد و از ارسال آن به هیأت بدوی انتظامی خبر داد.

دکتر محسن خلیلی در گفت‌وگو باایسنا، درباره آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده «عباس کیارستمی» ضمن اشاره به فعالیت ۳۰ تن از کارشناسان و اساتید زبده در رشته‌های مرتبط با این پرونده، گفت: ۵ جلسه کمیسیون کارشناسی ویژه رسیدگی به این پرونده تشکیل و بیش از ۳۰ ساعت کار کارشناسی در این زمینه صورت گرفت.

وی افزود: اقدامات کارشناسی در این پرونده در ۲۰ محور و از زمان درمان سرپایی در بیمارستان آراد تا زمانی که مرحوم علی‌رغم توصیه پزشک معالج به فرانسه سفر می‌کند، انجام شد و کمیسیون مربوطه در این ۲۰ محور نظر داد.

به گفته خلیلی، در ۱۶ مورد از این ۲۰ محور، پزشک و کادر درمان هر دو بیمارستان «آراد» و «جم» مشکلی نداشتند. در ۴ مورد که دو مورد آن قصور پزشکی و دو مورد نیز قصور انتظامی بود، کیفرخواست صادر و جهت صدور رأی به هیأت بدوی ارسال شد.

وی تأکید کرد: مقرر شده است که هیأت بدوی انتظامی در اسرع وقت و خارج از نوبت پرونده را بررسی و اعلام رأی و نظر کند.

قائم مقام معاونت انتظامی سازمان نظام پزشکی همچنین گفت: متأسفانه هنوز هیچ اطلاعی از فایل بالینی مرحوم کیارستمی در فرانسه، به دست ما نرسیده است و به همین دلیل نمی‌توانیم درباره علت تامه فوت نظر دهیم.

در عین حال دکتر ایرج خسرونیا، رییس دادگاه بدوی سازمان نظام پزشکی به ایسنا گفت: پرونده مرحوم کیارستمی به هیأت بدوی آمده اما هنوز از سوی این هیأت مورد بررسی قرار نگرفته است. بر این اساس ابتدا پرونده باید در هیأت بدوی مطالعه شود و شاکی و پزشکان صحبت‌هایشان را انجام داده و مدارک را بررسی کنیم تا بعد از آن دادگاه درباره آن اعلام نظر کند که آیا قصور بوده است یا خیر.

 

وی افزود: بنابراین مدارک کارشناسی به هیأت بدوی ارسال شده و منتظر اعلام نظر ما هستند. زمان برگزاری جلسه هیأت بدوی هنوز مشخص نشده است.