شمارش معکوس برای بهره‌برداری از ٣ طرح پتروشیمی

شمارش معکوس برای بهره‌برداری از ٣ طرح پتروشیمی پتروشیمی‌های کاویان، کردستان و MEG پتروشیمی مروارید در برنامه‌ریزی شرکت ملی صنایع پتروشیمی برای افتتاح قرار دارند. به گزارش شانا، اکنون بیش از ٦٠ طرح پتروشیمی در نقاط مختلف کشور از جمله منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، منطقه ویژه اقتصادی انرژی (بندر ماهشهر) و دیگر مناطق در حال […]

شمارش معکوس برای بهره‌برداری از ٣ طرح پتروشیمی

پتروشیمی‌های کاویان، کردستان و MEG پتروشیمی مروارید در برنامه‌ریزی شرکت ملی صنایع پتروشیمی برای افتتاح قرار دارند.

به گزارش شانا، اکنون بیش از ٦٠ طرح پتروشیمی در نقاط مختلف کشور از جمله منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، منطقه ویژه اقتصادی انرژی (بندر ماهشهر) و دیگر مناطق در حال اجراست؛ در همین راستا بیژن‌زنگنه، وزیر نفت ایران سال ٩٥ را سالی استثنایی برای صنعت پتروشیمی کشور نامیده است.

وزیر نفت اعلام کرده است که طرح‌های برنامه‌ریزی شده برای افتتاح در سال ٩٥ با سرمایه‌گذاری ٥,٤ میلیارد دلاری، ارزش تولید سالانه محصولات پتروشیمی را بیش از ۵ میلیارد دلار افزایش می‌دهد.

زنگنه طرح‌های پتروشیمی افتتاح شده در دولت تدبیر و امید را شامل لرستان، تخت‌جمشید ماهشهر، مهاباد، اسیدسولفوریک ارومیه و مرودشت دانست و افزود: طرح‌های پتروشیمی کاویان٢، مروارید، فاز٢ کارون، پلی‌اتیلن کردستان، فاز٣ پردیس، اوره و آمونیاک عسلویه، پلی‌استایلن انتخاب، متانول دیر تا پایان امسال افتتاح می‌شود.

به گفته وزیر نفت، مجموع این طرح‌ها در سال ٩٥، ارزش تولید محصولات پتروشیمی را بیش از ۵ میلیارد دلار افزایش می‌دهد