تأسیس هلدینگ و شرکت سرمایه‌گذاری مسکن خلاف قانون بانکداری است

رییس اتحادیه مشاوران املاک تأسیس هلدینگ و شرکت سرمایه‌گذاری مسکن خلاف قانون بانکداری است رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان این‌که وجود خانه‌های خالی از سکنه در تهران، نشان می‌دهد که تولید از تقاضا عقب نیست، گفت: هر بانکی که اقدام به تأسیس هلدینگ و شرکت سرمایه‌گذاری مسکن کرده است، برخلاف قانون بانکداری است. به […]

رییس اتحادیه مشاوران املاک

تأسیس هلدینگ و شرکت سرمایه‌گذاری مسکن خلاف قانون بانکداری است

رییس اتحادیه مشاوران املاک با بیان این‌که وجود خانه‌های خالی از سکنه در تهران، نشان می‌دهد که تولید از تقاضا عقب نیست، گفت: هر بانکی که اقدام به تأسیس هلدینگ و شرکت سرمایه‌گذاری مسکن کرده است، برخلاف قانون بانکداری است.

به گزارش فارس، حسام‌عقبایی با اشاره به این‌که تعداد واحدهای خالی از سکنه نشان می‌دهد تولید از تقاضا عقب نیست، گفت: آمار موثقی از تعداد واحدهای خالی از سکنه در شهر تهران وجود ندارد اما آن‌چه که مشخص است این است که در استان تهران قبلاً حدود ۴۰۰ هزار واحد مسکونی خالی از سکنه گزارش شده بود اما قوانین وضع شده در حوزه مالیاتی باعث شده تا تعداد واحدهای خالی از سکنه در استان تهران به ۲۳۰ هزار واحد مسکونی کاهش یابد.

عقبایی در پاسخ به این سؤال که وضعیت قیمت مسکن در سال آینده چگونه خواهد بود، گفت: پیش‌بینی قیمت مسکن در سال آینده از هم اکنون زود است، بنابراین باید منتظر بمانیم ببینیم که وضعیت اقتصادی کشور در شش ماهه دوم امسال چگونه است.

رییس اتحادیه مشاوران املاک در پاسخ به این سؤال که تأسیس شرکت‌های هلدینگ و سرمایه‌گذاری مسکن تا چه حد می‌تواند به افزایش تولید مسکن کمک کند، اظهار داشت: هر بانکی که اقدام به تأسیس هلدینگ و شرکت سرمایه‌گذاری مسکن کرده است برخلاف قانون بانکداری است، چرا که این بانک‌ها پول‌های بلوکه شده مردم را به جای حمایت از تولید در حمایت از منافع خاص خود صرف کردند و مسکن‌هایی تولید می‌کنند که نیاز توده جامعه نیست.

 

وی ادامه داد: فلسفه بانکداری این نیست که بانک‌ها به دنبال سودجویی بروند و باید اذعان کرد که مسیر بانکداری از ریل اصلی خود خارج شده است لذا ایجاد این همه بانک به اقتصاد ایران نه تنها کمک نکرده بلکه موجب وارد آمدن لطمات زیادی به اقتصاد، تولید و کارخانه‌ها شده است.