برخورد با بدهکاران بانکی باید با نسخه‌های متفاوت باشد

برخورد با بدهکاران بانکی باید با نسخه‌های متفاوت باشد محمود بهمنی با اشاره به رقم بالای معوقات بانکی در کشور، گفت: یکی از دلایل معوقه‌های بانکی در کشور و حجم بالای آن شرایط نابسامان اقتصادی است. به گزارش خانه ملت، نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌که برخی از […]

برخورد با بدهکاران بانکی باید با نسخه‌های متفاوت باشد

محمود بهمنی با اشاره به رقم بالای معوقات بانکی در کشور، گفت: یکی از دلایل معوقه‌های بانکی در کشور و حجم بالای آن شرایط نابسامان اقتصادی است.

به گزارش خانه ملت، نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌که برخی از صنایع و واحدهای تولیدی ما در نتیجه رکود اقتصادی درگیر مشکلات مالی شده و موفق به پرداخت بدهی خود به بانک‌ها نشده‌اند، افزود: گروه دیگر از معوقات بانکی نتیجه نبود نقدینگی است که به تعطیلی واحد تولیدی و تعدیل نیرو منجر شده که در این دو حالت دولت باید با حمایت و درنظرگرفتن برخی معافیت‌ها نسبت به دریافت معوقات بانکی از بدهکاران اقدام کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: درحال حاضر بخش کمی از معوقات بانکی نتیجه دریافت تسهیلات بانکی و هزینه کرد آن در غیر از امور تعیین شده است که به معوقات بانکی و افزایش آن دامن زده‌اند.

باید برای هریک از انواع معوقات بانکی نسخه‌ای جداگانه پیچید

وی با تأکید بر این‌که باید برای هر یک از انواع معوقات بانکی نسخه‌ای جداگانه پیچید، افزود: نمی‌توانیم برای همه بدهکاران یک نسخه تهیه و با آن‌‌‌ها برخورد کنیم.

بهمنی ادامه داد: باید با تزریق منابع واحدهای تولیدی را به عرصه تولید هدایت کرده تا به این ترتیب کاهش معوقات بانکی با رونق بازار را شاهد باشیم.

 

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان این‌که هزینه کرد منابع بانکی در مسیری غیر از مسیر تعیین شده باید با برخوردهای قاطع همراه شود تا دیگر شاهد این نوع معضلات نباشیم، گفت: معوقات بانکی درحال حاضر حرکت سیستم بانکی در مدار توسعه اقتصادی را کند کرده‌اند.