رأی ٧١ درصدی به افزایش بهای طلا

  تازه‌‌ترین نظرسنجی کیتکونیوز نشان می‌دهد که علی‌رغم کاهش اعتماد سرمایه‌گذاران و کارشناسان اقتصادی نسبت به روند صعودی قیمت طلا نسبت به ۴ هفته گذشته، به نظر می‌رسد بهای این فلز گرانبها طی روزهای آینده افزایش بیش‌تری را تجربه کند. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بورس کالا به نقل از کیتکو نیوز، نظرسنجی حاکی است که […]

 

تازه‌‌ترین نظرسنجی کیتکونیوز نشان می‌دهد که علی‌رغم کاهش اعتماد سرمایه‌گذاران و کارشناسان اقتصادی نسبت به روند صعودی قیمت طلا نسبت به ۴ هفته گذشته، به نظر می‌رسد بهای این فلز گرانبها طی روزهای آینده افزایش بیش‌تری را تجربه کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بورس کالا به نقل از کیتکو نیوز، نظرسنجی حاکی است که اکثر کارشناسان اقتصادی و فعالان بازارهای بین‌المللی بر این باورند که قیمت طلا در کوتاه‌مدت روند صعودی خود را ادامه خواهد داد.

بر اساس این گزارش علی‌رغم افزایش نسبی شاخص سهام در بازارهای بین‌المللی قیمت طلا همچنان بالاتر از ۱۲۰۰ دلار در هر اونس تثبیت شده است.

این هفته ۱۰۳۶ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز شرکت کرده‌اند که ۷۳۹ نفر معادل ۷۱ درصد به افزایش قیمت طلا در روزهای آتی رأی داده‌اند. این برای نخستین بار در ۴ هفته اخیر است که کم‌تر از ۸۰ درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی به افزایش قیمت طلا رأی داده‌اند.

همچنین ۱۹۷نفر معادل ۱۹ درصد نیز پیش‌بینی کردند قیمت طلا در روزهای آینده با کاهش روبه‌رو خواهد شد و ۱۰۰ نفر معادل ۱۰ درصد نیز تأکید کردند قیمت طلا در کوتاه‌مدت تغییر چندانی نخواهد داشت.

اکثر تحلیلگران اقتصادی نیز در این نظرسنجی اعلام کردند قیمت طلا با افزایش بیش‌تری روبه‌رو خواهد شد. ۱۷ کارشناس ارشد اقتصادی در نظرسنجی کیتکو شرکت کردند که از این تعداد ۱۰ نفر معادل ۵۹ درصد پیش‌بینی کردند قیمت طلا با افزایش روبه‌رو می‌شود.

از طرفی ۴ کارشناس اقتصادی معادل ۲۴ درصد به کاهش قیمت طلا رأی داده‌اند و ۳ نفر معادل ۱۸ درصد نیز تأکید کردند قیمت طلا طی هفته آینده تغییر نخواهد داشت.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، قیمت طلا احتمالاً طی روزهای آینده تحت تأثیر نگرانی‌ها نسبت به اوضاع اقتصادی جهان و نوسانات شاخص سهام با افزایش بیش‌تری روبه‌رو خواهد شد.

همچنین بسیاری از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی معتقدند قیمت طلا در کوتاه مدت بالاتر از ۱۲۰۰ دلار تثبیت خواهد شد.

البته برخی کارشناسان اقتصادی نیز ضمن اشاره به افزایش قیمت طلا در هفته‌های اخیر بر این باورند که قیمت طلا در کوتاه‌مدت اصلاح خواهد شد و با افت روبه‌رو می‌شود.

 

به نظر می‌رسد انتشار آمارهای اقتصادی در آمریکا و منطقه یورو و چین طی روزهای آینده تأثیر زیادی بر قیمت طلا خواهد داشت. البته این در شرایطی است که گمانه‌زنی‌های مربوط به نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا نیز می‌تواند قیمت طلا را تحت تأثیر قرار دهد.