نرخ سود کارت‌های اعتباری خرید ۱۸ درصد است

معاون نظارتی بانک مرکزی نرخ سود کارت‌های اعتباری خرید ۱۸ درصد است معاون نظارتی بانک مرکزی با اشاره به صدور کارت‌های اعتباری تا سقف ۵۰ میلیون تومان از اول مهر گفت: نرخ سود این تسهیلات ۱۸ درصد خواهد بود. به گزارش تسنیم، فرشاد حیدری اظهارداشت: کارت‌های اعتباری تا سقف ۵۰ میلیون تومان برای همه مردم […]

معاون نظارتی بانک مرکزی

نرخ سود کارت‌های اعتباری خرید ۱۸ درصد است

معاون نظارتی بانک مرکزی با اشاره به صدور کارت‌های اعتباری تا سقف ۵۰ میلیون تومان از اول مهر گفت: نرخ سود این تسهیلات ۱۸ درصد خواهد بود.

به گزارش تسنیم، فرشاد حیدری اظهارداشت: کارت‌های اعتباری تا سقف ۵۰ میلیون تومان برای همه مردم صادر می‌شود و این کارت‌ها از اول مهر قابلیت صدور و اجرا خواهد داشت.

معاون نظارتی بانک مرکزی افزود: این کارت‌ها با هدف افزایش قدرت خرید مردم و تسهیل ارایه خدمات بانکی در بخش تسهیلات خرد صادر می‌شود.

وی با بیان این‌که بانک‌ها بعد از اعتبارسنجی مشتریان این کارت‌ها را در ۳ سطح برنزی، نقره‌ای و طلایی صادر می‌کنند گفت: کارت‌های برنزی تا سقف ۱۰، کارت‌های نقره‌ای تا سقف ۳۰ و کارت‌های طلایی تا سقف ۵۰ میلیون تومان اعتبار برای خرید هر نوع کالا و خدماتی در داخل کشور دارد.

حیدری درباره نحوه استفاده مشتریان از بانک‌ها افزود: مشتری بعد از دریافت این کارت‌ها می‌تواند هر نوع کالا یا خدماتی را خریداری کند و در پایان هر ماه به اندازه میزان خرید و براساس توافق قبلی با بانک طی ۱۲ تا ۳۶ ماه اقساط خریداری شده را پرداخت خواهد کرد. وی گفت: نرخ سود این تسهیلات ۱۸ درصد خواهد بود.

حیدری افزود: از اول مهر همه شعب بانک‌های دولتی و خصوصی سراسر کشور آماده تشکیل پرونده و واگذاری این کارت‌ها به مردم هستند و از قبل توجیه شده‌اند.

وی گفت: از بانک‌ها انتظار می‌رود در ارایه مطلوب‌تر و بهتر این تسهیلات به مردم با هم رقابت کنند تا خدمات بهتر و روان‌تری به مردم ارایه شود.

معاون نظارتی بانک مرکزی افزود: منابع این بانک‌ها از محل منابع داخلی بانک‌هاست که قبلاً برای تسهیلات خرد نظیر خرید خودرو، کالا یا جعاله تعمیرات مسکن پرداخت می‌شد.

 

حیدری گفت: با ارایه اینگونه کارت‌ها هر نوع خرید کالا و خدمات نظیر خرید خودرو و یا تسهیلات تعمیرات مسکن انجام می‌شود و به تدریج این کارت‌ها جایگزین اینگونه تسهیلات خواهد شد.