تزریق اعتبار ۸ هزار میلیاردی کمک ویژه مجلس به بیمه‌ها

قاضی‌زاده‌هاشمی تزریق اعتبار ۸ هزار میلیاردی کمک ویژه مجلس به بیمه‌ها عضو هیأت رییسه مجلس با بیان این‌که بدهی بیمه‌ها به مراکز درمانی به قبح در بخش درمان تبدیل شده است، گفت: ادامه این روند در کسری بودجه بیمه‌ها به تعطیلی بخش دولتی منجر خواهد شد. سیدامیرحسین‌قاضی‌زاده‌هاشمی درباره تصویب ۸هزار میلیارد تومان برای جبران کسری […]

قاضی‌زاده‌هاشمی

تزریق اعتبار ۸ هزار میلیاردی کمک ویژه مجلس به بیمه‌ها

عضو هیأت رییسه مجلس با بیان این‌که بدهی بیمه‌ها به مراکز درمانی به قبح در بخش درمان تبدیل شده است، گفت: ادامه این روند در کسری بودجه بیمه‌ها به تعطیلی بخش دولتی منجر خواهد شد.

سیدامیرحسین‌قاضی‌زاده‌هاشمی درباره تصویب ۸هزار میلیارد تومان برای جبران کسری بیمه‌ها در بررسی لایحه اصلاح بودجه ۹۵ در کمیسیون برنامه و بودجه، افزود: امروزه بیمه‌ها به اندازه‌ای بدهکار هستند که باعث شده بخش درمان کشور دچار قبح شود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: به عنوان مثال بیمارستان لقمان در تهران به تنهایی ۶۰ میلیارد تومان از بیمه‌ها طلب دارد که چنین وضعیت مشابهی در دیگر مراکز درمانی نیز وجود دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان این‌که کسری بودجه بیمه‌ها به تعطیلی بخش دولتی منجر می‌شود، تصریح کرد: تزریق ۸ هزار میلیارد تومانی اعتبار می‌تواند کمک ویژه‌ای نسبت به جبران کسری بیمه‌ها باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان در مجلس دهم، یادآور شد: این اعتبارات قرار است در اختیار بیمه سلامت قرار گیرد تا این بیمه از محل فروش اوراق اسلامی بتواند مطالباتی که برخی مراکز درمانی از آن‌ها دارند را تأمین کند.

عضو هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: با توجه به این‌که اغلب مراکز درمانی در استان‌های مختلف دچار مشکل هستند لذا این معضل در حوزه انتخابیه نمایندگان وجود دارد؛ حال به نظر می‌رسد در زمان بررسی این لایحه در صحن علنی مجلس، نمایندگان با اختصاص ۸ هزار میلیارد تومان برای جبران کسری بیمه‌ها موافقت کنند.

پیش از این وزیر بهداشت درباره لایحه اصلاحیه بودجه ۹۵ و تصویب اختصاص ۸ هزار میلیارد تومان اعتبار به بیمه‌ها در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، گفت: تقاضا دارم تا این طرح مهم در صحن علنی مجلس رأی آورد زیرا از این راه، خون جدیدی به دانشگاه‌های علوم پزشکی، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و دارویی تزریق می‌شود.