مشکلات قراردادهای نفتی فنی است نه جناحی

مشکلات قراردادهای نفتی فنی است نه جناحی نماینده مردم قم با بیان این‌که دولت فضای اصلاح قراردادهای نفتی را سیاسی نکند، گفت: باید از تکرار قراردادهایی به‌مانند کرسنت جلوگیری شود. به گزارش تسنیم، احمدامیرآبادی‌فراهانی، عضو هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه غیرعلنی روز یکشنبه ۳۱ مرداد مجلس، محسن اسماعیلی عضو حقوقدان شورای نگهبان […]

مشکلات قراردادهای نفتی فنی است نه جناحی

نماینده مردم قم با بیان این‌که دولت فضای اصلاح قراردادهای نفتی را سیاسی نکند، گفت: باید از تکرار قراردادهایی به‌مانند کرسنت جلوگیری شود.

به گزارش تسنیم، احمدامیرآبادی‌فراهانی، عضو هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه غیرعلنی روز یکشنبه ۳۱ مرداد مجلس، محسن اسماعیلی عضو حقوقدان شورای نگهبان و رییس هیأت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین و مقررات مجلس و بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت گزارشی درباره الگوی جدید قراردادهای نفتی (IPC) به وکلای ملت ارایه می‌کنند.

وی با اشاره به دلایل غیرعلنی برگزار شدن این جلسه، افزود: به‌دلیل این‌که دشمنان جمهوری اسلامی نیز از طریق رسانه‌ها مذاکرات علنی مجلس را دنبال می‌کنند، برای به خطر نیفتادن منافع ملی در هیأت رییسه تصمیم گرفته شد این جلسه غیرعلنی باشد.

نماینده مردم قم در مجلس با تأکید بر این‌که باید مردم نیز در جریان مشکلات الگوی جدید قراردادهای نفتی باشند، تصریح کرد: اگر مباحثی که در جلسه غیرعلنی مطرح می‌شود، پایه و اساس امنیت ملی نداشته باشد، قطعاً باید به مردم اطلاع‌رسانی شود تا آن‌ها نیز در جریان امور قرار گیرند.

عضو هیأت رییسه مجلس با یادآوری این‌که دولت اعلام کرده در اصلاح قراردادهای گذشته ۱۵۰ ایراد را برطرف کرده است، ادامه داد: در مجلس نهم، چند نماینده با بیژن‌نامدار‌زنگنه جلساتی در راستای برطرف کردن ایرادات قراردادهای نفتی برگزار کردند، اما در اصلاحیه‌ای که به مجلس ارایه شده، نظراتی را که وزیر نفت نیز آن‌ها را قبول داشت، اعمال نشده است.

امیرآبادی فراهانی تأکید کرد: قطعاً ایراداتی در الگوی جدید قراردادهای نفتی وجود دارد که در آینده برای کشور مشکلاتی را ایجاد می‌کند و به‌ضرر ملت ایران است که باید آن‌ها را اصلاح کرد.

 

وی با بیان این‌که از دولت درخواست داریم بحث اصلاح قراردادهای نفتی را به‌سمت فضای سیاسی نبرد، اظهار کرد: مشکلات قراردادهای نفتی فنی است و باید برطرف شود.