صادرات دو میلیون بشکه‌ای نفت ایران در ماه ژوئن

صادرات دو میلیون بشکه‌ای نفت ایران در ماه ژوئن   اعلام رسمی ایران به مؤسسه جودی نشان می‌دهد صادرات نفت ایران در ششمین ماه امسال بالای مرز دو میلیون بشکه در روز باقی مانده است. به گزارش ایسنا، خبرگزاری رویترز به نقل از اطلاعات رسمی مؤسسه ابتکار داده‌های نفتی (جودی) نشان داد در ماه ژوئن، […]

صادرات دو میلیون بشکه‌ای نفت ایران در ماه ژوئن

 

اعلام رسمی ایران به مؤسسه جودی نشان می‌دهد صادرات نفت ایران در ششمین ماه امسال بالای مرز دو میلیون بشکه در روز باقی مانده است.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری رویترز به نقل از اطلاعات رسمی مؤسسه ابتکار داده‌های نفتی (جودی) نشان داد در ماه ژوئن، تولید روزانه نفت ایران به ۳ میلیون و ٦١٠ هزار بشکه و صادرات آن به دو میلیون بشکه در روز می‌رسید.

ارقام اعلام شده برای تولید و صادرات نفت ایران، نشان‌دهنده رشد این رقم نسبت به ماه جولای هستند که در آن، تلاش ایران برای پس گرفتن سهم خود از بازارهای جهانی آغاز شد.

طبق اعلام جودی، میانگین صادرات نفت ایران از دو میلیون بشکه در روز در ماه مه به دو میلیون و ۵ هزار بشکه در روز در ماه ژوئن افزایش یافت.

گزارش آژانس بین‌المللی انرژی نشان می‌دهد پیش از آغاز تحریم‌ها در میانه سال ٢٠١٢ میلادی، صادرات روزانه نفت ایران به دو میلیون و ٢٠٠ هزار بشکه در روز می‌رسید.

 

تولید روزانه نفت ایران ۳ میلیون و ٣٧٠ هزار بشکه و صادرات روزانه آن یک میلیون و ٥٥٠ هزار بشکه بوده است.