المپیک ریو۲۰۱۶

المپیک ریو۲۰۱۶ کیمیا علیزاده: ریو برای من خوب بود، اما برای تکواندو نه اولین مدال‌آور تاریخ المپیک در بخش بانوان گفت: ریو برای من شهر خیلی خوبی بود و خاطرات خیلی خوبی اتفاق افتاد، اما برای تکواندو نه. به گزارش فارس، کمیاعلیزاده درمورد حضور خود در المپیک ریو اظهار داشت: خیلی ناراحتم و نمی‌دانم چرا […]

المپیک ریو۲۰۱۶

کیمیا علیزاده: ریو برای من خوب بود، اما برای تکواندو نه

اولین مدال‌آور تاریخ المپیک در بخش بانوان گفت: ریو برای من شهر خیلی خوبی بود و خاطرات خیلی خوبی اتفاق افتاد، اما برای تکواندو نه. به گزارش فارس، کمیاعلیزاده درمورد حضور خود در المپیک ریو اظهار داشت: خیلی ناراحتم و نمی‌دانم چرا این اتفاق افتاد. وی درمورد مدال‌آوری خود گفت: امیدوارم حداقل با این مدال تاریخی راهی برای دختران ایرانی باز شده باشد. برنز المپیک، پنجمین مدال تاریخ‌ساز من بود و خوشحالم که به آرزویم رسیدم. خیلی دوست داشتم با مدال طلا، رکورد پنجم خود را بزنم. نخستین مدال‌آور تاریخ المپیک در بخش بانوان درباره این‌که آیا می‌توانست مدال خوشرنگ‌تری را کسب کند، گفت: پیش‌بینی می‌کردم این اتفاق بیفتد، اما نشد. خوشحالم از این‌که توانستم طلسم را بشکنم و امیدوارم در المپیک‌های بعدی شاهد مدال‌های خوش رنگ‌تر و بیش‌تری باشیم.

حضور دوندگان روسیه در جام جهانی مبهم است

رییس فدراسیون جهانی دوومیدانی اعلام کرد حضور دوندگان روسیه در مسابقات سال آینده جام‌جهانی مبهم است. به گزارش ایلنا، سباستین کو در مصاحبه‌ای اظهار داشت هنوز برای حضور دوندگان روسیه در مسابقات جام‌جهانی که سال آینده در شهر لندن برگزار خواهد شد، تصمیم‌گیری نشده است. این مقام عالیرتبه این موضوع را واگذار به گذر زمان کرد. این اظهارات از سوی نفر اول دوومیدانی جهان در حالی عنوان شد که دوندگان روسیه از حضور در مسابقات المپیک رو به پایان ۲۰۱۶ ریو به خاطر پرونده مک‌لارن و فاش‌شدن دوپینگ‌های متعدد، محروم شدند.

فغانی

خداراشکر از المپیک سربلند بیرون آمدیم

داور بین‌المللی فوتبال ایران که دیدار فینال فوتبال المپیک ریو را قضاوت کرد در این باره گفت: خدا را شکر می‌کنم که سربلند از بازی بیرون آمدیم. علیرضافغانی در گفت‌و‌گو با ایسنا، درباره حضورش در فینال مسابقات فوتبال بازی‌های المپیک ۲۰۱۶، گفت: خوشبختانه با توجه به این‌که بازی دو تیم در نیمه‌نهایی جام‌جهانی با باخت سنگین برزیل همراه شده بود و بازی فینال حساس بود خدا را شکر می‌کنم که بازی به خوبی برگزار شد و دو تیم همکاری خوبی داشتند. او ادامه داد: خوشبختانه ما به عنوان تیم داوری بازی، توانستیم سربلند از این میدان بزرگ بیرون بیاییم و افتخار دیگری نصیب جامعه داوری کشور کنیم. امیدوارم این روند ادامه داشته باشد تا داوران جوان ایران هم در میادین بزرگ حضور پیدا کنند. فغانی درباره این‌که برخی از کارشناسان داوری احتمال می‌دهند او پس از قضاوت فینال فوتبال المپیک بتواند قضاوت بازی‌هایی مانند رده‌بندی یا فینال جام‌جهانی را انجام دهد، گفت: ما به دنبال این مسایل نیستیم و فهرست داوران حاضر در جام‌جهانی تا آخرین روز مشخص نیست. هیچ ضمانتی وجود ندارد که ما بر اساس قضاوت در فینال جام باشگاه‌های جهان یا المپیک بتوانیم در فینال جام‌جهانی هم قضاوت کنیم. او ادامه داد: باید کیفیت و استاندارد خودمان را حفظ کنیم و خودمان را به عنوان تیم اصلی آماده نگه‌داریم. سعی می‌کنیم در مسابقات ساده‌تر هم بهترین عملکرد را داشته باشیم. داور بین‌المللی فوتبال ایران در پایان گفت: از کسانی که در این مدت به ما لطف داشتند و پیام‌های زیادی برای ما فرستادند تشکر می‌کنم. از اصحاب رسانه تشکر می‌کنم که ما را حمایت کردند. از آقای قالیباف و معاون اجتماعی شهرداری تهران که به ما پیام دادند و باعث انرژی گرفتن ما شدند و از شهردار محترم منطقه ۲۰ و معاونش هم تشکر می‌کنم که ما را در شهرداری منطقه ۲۰ تحمل می‌کنند.

یولیا افیموا: بازی‌های ریو افتضاح و شبیه جنگ بود

شناگر روس که در بازی‌های المپیک ریو مدال نقره کسب کرد، در مصاحبه خود با BBC اعلام کرد بازی‌های المپیک ریو افتضاح بوده است. به گزارش مهر به نقل از BBC، یولیا افیموا ۲۴ ساله، بعد از گرفتن مدال نقره از سوی تماشاچیان هو شد. حریف آمریکایی او، لیلی‌کینگ نیز از حضور او در مسابقات انتقاد و اعلام کرد ورزشکاری که قبلاً دوپینگ کرده است، نباید در بازی‌‌ها شرکت کند. افیموا در سال ۲۰۱۳ به دلیل مصرف آنابولیک‌استرویید محروم شده بود. او در سال ۲۰۱۶ ملدونیوم مصرف کرد اما بعد از ممنوع شدن این ماده مصرف آن را متوقف کرده بود. افیموا در مصاحبه با خود BBC گفت: اولین بازی که در سال ۲۰۱۳ دوپینگم مثبت شد، اشتباه کردم اما بار دوم اشتباه من نبود. ممنوع شدن ملدویوم مرا گیج کرده بود. تمام تلاش خودم را کرده بودم که بسیاری در مصرف هر ماده‌ای مراقب باشم. زمان زیادی قبل از ممنوع شدن ملدونیوم مصرف آن را ترک کرده بودم. افیموا درباره گرفتن مجوز برای شرکت در المپیک افزود: خیلی تعجب‌برانگیز بود. یک روز می‌گفتند شما می‌توانید به المپیک بروید، یک روز می‌گفتند که نباید بروید. گیج شده بودیم. خیلی سخت بود. نمی‌توانم این تجربه را توضیح بدهم. به نظرم بازی‌های المپیک ریو بیش‌تر شبیه یک جنگ بود تا مسابقه. وقتی به مسابقه می‌روید، همیشه لذت می‌برید تفریح می‌کنید. با مردم کشورهای مختلف دوست می‌شوید و حرف می‌زنید. پدرم همیشه به من یاد داده است که مسابقات، شبیه تعطیلات است، زیرا در آن لذت می‌بریم. اما این مسابقات افتضاح بود. او ادامه داد: المپیک ریودوژانیرو هیچ نکته مثبتی نداشت. خیلی تعجب کردم شناگر آمریکایی درباره من حرف زده بود. همیشه وقتی بازی‌‌ها شروع می‌شود، جنگ تمام می‌شود. می‌دانم که لیلی‌کینگ، جوان است. من هم جوان هستم اما سختی‌های زیادی کشیدم. اگر بخواهیم فقط به رسانه اعتماد کنیم، واقعیت را نمی‌فهمیم. امیدوارم یک روز به طرف دیگر قضیه هم توجه شود.

بنا: از مردم عذرخواهی می‌کنم

 

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: از مردم عذرخواهی می‌کنم که نتوانستیم آن طور که باید دل آن‌ها را شاد کنیم. به گزارش باشگاه خبرنگاران، محمدبنا پس از بازگشت به ایران درباره عملکرد تیم ملی کشتی‌فرنگی در بازی‌های المپیک گفت: ابتدا باید پیروزی‌های کشتی‌آزاد طلای حسن‌یزدانی و نقره کمیل‌قاسمی و متأسفانه برنز حسن‌رحیمی که شایسته طلا بود را تبریک بگویم. با توقعاتی که از قبل ایجاد شده بود یا به خاطر پیروزی‌های المپیک لندن خودمان ایجاد کرده بودیم، مردم انتظار بالایی از کشتی‌فرنگی داشتند تا حداقل برای یک بار هم شده سرود مقدس جمهوری اسلامی و پرچم کشورمان را با اهتزاز درآورد. وی افزود: شاید اگر نتایج المپیک لندن را کنار بگذاریم ،یکی از ۲ مدال برنز المپیک ریو برای کشتی فرنگی آرزو بود. هرچند من خودم به هیچ عنوان از نتیجه راضی نیستم و از مردم عذرخواهی می‌کنم که نتوانستیم دلشان را آن‌طور که باید شاد کنیم. سرمربی تیم ملی کشتی‌فرنگی درباره دلایل ناکامی‌های سوریان و نوروزی گفت: چنین مسایلی نیاز به‌کار تخصصی و بحث مفصل دارد و نمی‌توان ظرف چند دقیقه تحلیل کرد. نتایج المپیک لندن با پیروزی‌های سرداری مانند سوریان شروع شد و پس از آن سایرین درخشیدند. اینجا هم اثر منفی شکست سوریان علنی بود، اگر بگویم در کشتی اول کم آورد اما در کشتی دوم که ۷ امتیاز جلو بود، نباید ضربه می‌شد اما روز، روزش نبود. وی درباره ماندن یا رفتنش بعد از المپیک گفت: برای این صحبت از ماندن کردم چرا که همیشه می‌گویند بنا بعد از شکست‌‌ها قهر می‌کند و می‌رود. اما چیزی نمی‌توانم در مورد ماندن یا رفتنم بگویم. باید رییس فدراسیون از برزیل برگردد و در این خصوص تصمیم‌گیری کند.