بازدید آمانو از پارچین بازدیدی تاریخی است

    رییس‌جمهور گفت: بازدید آمانو از پارچین یک بازدید تاریخی در مسایل حقوقی جمهوری اسلامی ایران بود.به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین‌حسن‌روحانی طی سخنانی در مراسم بازدید از نمایشگاه صنایع دفاعی، به مناسبت روز ملی صنعت دفاعی کشور اظهارکرد: ‌بازدید آمانو از پارچین یک بازدید تاریخی در مسایل حقوقی جمهوری اسلامی ایران بود که این کار […]

    رییس‌جمهور گفت: بازدید آمانو از پارچین یک بازدید تاریخی در مسایل حقوقی جمهوری اسلامی ایران بود.به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین‌حسن‌روحانی طی سخنانی در مراسم بازدید از نمایشگاه صنایع دفاعی، به مناسبت روز ملی صنعت دفاعی کشور اظهارکرد: ‌بازدید آمانو از پارچین یک بازدید تاریخی در مسایل حقوقی جمهوری اسلامی ایران بود که این کار با تلاش و کوشش همه مسؤولین، صاحب‌نظران، حقوق‌دانان و شخصیت‌هایی که ساعت‌‌ها و روز‌ها کار کرده‌ بودند از جمله مسؤولین وزارت دفاع، انجام شد.

وی ادامه داد: برجام یک کار عظیم و بزرگ بود که بسیاری از نیرو‌ها و کارگزاران نظام در بخش‌های مختلف در آن نقش و تأثیر داشتند و وزارت دفاع از جمله آن‌‌ها بود. ما در برجام موفقیت‌های فراوانی به دست آوردیم که یکی از آن‌‌ها پیروزی اخلاقی ملت ایران بود.

روحانی یادآور شد: در طول مدت ۱۲ – ۱۳ سال دشمنان ما را متهم کردند که مخفیانه در پی ساخت سلاح‌های کشتار جمعی هستیم؛ یک بار در ماجرای سلاح‌های شیمیایی و الحاق ما به کنوانسیون شیمیایی که در بازرسی‌‌ها از جمهوری اسلامی، ثابت شد دشمنان تهمت‌های واهی به ما وارد کرده بودند و ما دنبال ساخت و انبار کردن سلاح شیمیایی نبودیم. موضوع بعدی که بر مبنای آن تبلیغ می‌کردند و ایران را مستحق فشار می‌دانستند و تحریم‌هایی را اعمال می‌کردند این بود که ایران مخفیانه در پی ساخت سلاح هسته‌ای است. در مسأله پی‌ام دی هم که بار بزرگی از حل آن بر دوش وزارت دفاع و متخصصین آن بود به ده‌ها سؤال آژانس پاسخ داده و اثبات شد که دشمنان انقلاب و بدخواهان نسبت به ما دروغ گفته‌اند.

رییس دولت یازدهم همچنین اظهار کرد: حل مسأله پی‌ام دی پیروزی اخلاقی جمهوری اسلامی بود و ما به دنیا ثابت کردیم که راستگو هستیم و بدخواهان دروغگو هستند. این‌که آژانس بعد از سال‌ها اعلام کرد نسبت به گذشته پرونده ایران بحثی نداریم و پرونده بسته شده و از امروز کاری که خواهیم داشت نسبت به آینده است و اجرای برجام یک پیروزی حقوقی و فنی و اخلاقی بود که به دست آوردیم.

 

وی افزود: وزارت دفاع همه توان فنی، حقوقی و سیاسی خود را برای این کار انجام داد و این یک کار بسیار عظیم و بزرگ بود. از صد‌ها خاصیت برجام که بگذریم کسی نمی‌تواند این یکی را منکر شود که ثابت کردیم راست می‌گوییم و بدخواهان دروغ می‌گویند.