نگران نیستیم در مجلس آینده اصولگرایان بیش‌تری تمایل به اصلاح طلبان داشته باشند

  سخنگوی ائتلاف اصولگرایان با بیان این که عده‌ای در صدد آشفته کردن فضا هستند، گفت: این نگرانی وجود ندارد که در مجلس آینده اصولگرایان بیش‌تری تمایل به پیوستن به اصلاح طلبان داشته باشند. به گزارش ایرنا، غلامعلی حدادعادل درمورد علت تمایل عده‌ای از اصولگرایان به اصلاح‌طلبان در انتخابات افزود: این که اصلاح طلبان چه […]

 

سخنگوی ائتلاف اصولگرایان با بیان این که عده‌ای در صدد آشفته کردن فضا هستند، گفت: این نگرانی وجود ندارد که در مجلس آینده اصولگرایان بیش‌تری تمایل به پیوستن به اصلاح طلبان داشته باشند.

به گزارش ایرنا، غلامعلی حدادعادل درمورد علت تمایل عده‌ای از اصولگرایان به اصلاح‌طلبان در انتخابات افزود: این که اصلاح طلبان چه جاذبه‌ای دارند باید از افرادی که جذب شده‌اند، سؤال کنید و من صحبتی ندارم.

وی ادامه داد: اصولگرایان مایل نیستند فضای کشور دشمنی و ستیز باشد و هر جریان سیاسی باید اصول شفافی داشته باشد و درصدد حل مشکلات کشور برآید.

سخنگوی ائتلاف اصولگرایان یادآور شد: در فضای سیاسی باید رقابت بین برنامه‌های نامزدهای انتخابات باشد و نه این‌که به دنبال رقابت در شعار و عناوین باشند.

حدادعادل همچنین اظهار داشت: شک نکنید که در فهرست اصولگرایان از طیف‌های مختلف وجود دارند همان‌طور که در جریان رقیب هم این مسأله وجود دارد.

وی افزود: اصولگرایان به دلیل اختلاف نظر ائتلاف کردند و موفقیت ما در این بود، با وجود اختلاف نظر به وحدت رسیدیم و هر کس برای لطمه زدن به این وحدت بر روی جریانی تکیه کند در جهت تحریک جریان دیگر درست نیست.

وی خاطرنشان کرد: عقلانیت در اصولگرایان باعث شد تا با وجود اختلاف نظر به وحدت برسند و امیدواریم وحدتی که در جهت فهرست واحد ایجاد شد مردم در رأی‌گیری هم دچار سرگردانی نشوند و به تمامی ۳۰ نفر رأی دهند.

سخنگوی ائتلاف اصولگرایان همچنین در پاسخ به این سؤال که علت پایبند نبودن برخی از اصولگرایان در حضور در سایر لیست‌های انتخاباتی گفت: در زمانی که فهرست انتخاباتی اصلی تهیه می‌شد، ممکن بود به‌طور استثنا چند نفر به دلیل آن که در فهرست قرار نگرفتند تا آخر در صحنه حضور داشته باشند و این موضوعی نیست که بخواهیم افراد را به اجبار منصرف کنیم.

حدادعادل افزود: اصل برای اصولگرایان فهرست ۳۰ نفره است از طرفی اصولگرایان مجاز نیستند دز فهرست سیاسی رقیب حضور داشته باشند ولی اگر قشرهایی از مردم مانند ورزشکاران یا فرهنگیان فهرستی را منتشر کنند، نمی‌توانیم آن را کنترل کنیم و ضرری هم در آن نمی‌بینیم.

وی تأکید کرد: مهم این است که اصولگرایان مرز خود را با دیگران مشخص کنند و افراد اصولگرا نمی‌توانند هم در فهرست اصولگرا و هم اصلاح‌طلب باشند و چنین اتفاقی هم تاکنون نیفتاده است.

نگرانی ما ایجاد فضای پر تنش مشابه مجلس ششم است

رییس مجلس هفتم در پاسخ به این که شما در گذشته رییس مجلس بودید چه اقداماتی در جهت معیشت مردم انجام شد که امروز هم شعار معیشت و اشتغال را مطرح می‌کنید، گفت: مجالس هشتم و نهم به موضوعات اقتصادی توجه جدی داشت و ما تعداد زیادی طرح و لایحه را به تصویب رساندیم که همه در جهت رفع مشکلات اقتصادی باشد.

حدادعادل افزود: در مجلس هفتم هم از نظر اقتصادی برنامه‌های متعددی مطرح شد از جمله طرح تثبیت قیمت‌ها، ولی این طرح به گونه‌ای عنوان می‌شود که گویی در جهت صدمه زدن به اقتصاد کشور بوده است.

وی ادامه داد: در حالی که هر سال تحت عنوان مبارزه با آلودگی، قیمت سوخت افزایش می‌یافت با این اقدام هم افزایش قیمت‌ها را شاهد بودیم و مسؤولان نیز جز خط‌ونشان لفظی کاری نمی‌کردند.

نماینده مردم تهران در مجلس نهم یادآور شد: وقتی دولت برنامه‌ای برای این موضوع نداشت در آن سال اجرای افزایش قیمت سوخت را متوقف کردیم و قرار شد تا شهریور سال بعد، دولت برنامه‌ریزی لازم را داشته باشد.

حدادعادل تصریح کرد: طرح سهمیه‌بندی بنزین طرح دیگری بود که اگر اجرا می‌شد امروز گرفتار آلودگی هوا نبودیم و دولت مجبور به واردات بنزین نبود.

وی در پاسخ به این که برخی در شعارهای انتخاباتی شعارهایی را مطرح می‌کنند که ربطی به مجلس ندارد، گفت: این روش‌ها بیش‌تر برای رای آوری است نه حل مشکلات مردم یعنی با این که شعار انتخاباتی آنان شعار آرامش است ولی از کسانی حمایت می‌شود که برهم‌زنندگان آرامش مردم و کشور بودند.

سخنگوی ائتلاف اصولگرایان اضافه کرد: اگر فضای سیاسی کشور آرام نباشد موفق به حل مشکلات اقتصادی نخواهیم بود و امروز امتیاز کشور داشتن امنیت و آرامش است که توسط ایثارگران و مدافعان حرم که این روز‌ها از حیثیت اسلام و کشور دفاع می‌کنند، است و اگر آنان نبودند، آرامش نداشتیم.

 

حداد عادل افزود: دولت و مجلس اگر درصدد حل مشکلات اقتصادی است باید فضای کشور آرام باشد، آن‌ها بدانند با این تهمت‌ها و بدزبانی‌ها و این اقدامات در مجلس آینده حضور نخواهند یافت و نگرانی ما ایجاد فضای پر تنش مشابه مجلس ششم است.