ایران برای دریافت خسارت تحریم نابجای بانک ملت از اتحادیه اروپا به دادگاه لاهه شکایت کند

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: بانک ملت شکایت خود را اعمال تحریم ناعادلانه را به دادگاه لاهه ببرد. به گزارش خانه ملت، عوض حیدرپور با اشاره به بررسی شکایت بانک ملت در دادگاه عالی اروپا اظهار داشت: در سال‌های تحریم، افراد، مؤسسات و بانک‌های دولتی و خصوصی […]

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: بانک ملت شکایت خود را اعمال تحریم ناعادلانه را به دادگاه لاهه ببرد.

به گزارش خانه ملت، عوض حیدرپور با اشاره به بررسی شکایت بانک ملت در دادگاه عالی اروپا اظهار داشت: در سال‌های تحریم، افراد، مؤسسات و بانک‌های دولتی و خصوصی به ناحق و بدون مدارک مستند تحریم شدند که این کار نادرست بوده است. لازم است اکنون که تحریم‌ها برداشته شده است این افراد و مؤسسات موضوع را پیگیری کنند.

نماینده مردم شهرضا در مجلس نهم شورای اسلامی ادامه داد: یکی از بانک‌هایی که در سال‌های تحریم با مشکلات و خسارات متعدد به دلیل تحریم روبه رو بود، بانک ملت است که این بانک توانست با ارایه مدارکی دال بر این‌که در برنامه هسته‌ای مشارکتی نداشته است، دادگاه عالی اروپا را متقاعد کند تحریم‌های ۶ سال گذشته علیه این بانک به حق نبوده است.

وی توصیه کرد: باید افراد و مؤسسات دیگر نیز همین راه را طی کنند و خواهان جبران خسارات وارده بشوند. همچنین بانک ملت باید شکایت دیگری به دادگاه لاهه ببرد و موضوع را در این مرجع بین‌المللی نیز دنبال کند.

حیدرپور با بیان این‌که باید با استناد به مدارک محکم در دادگاه‌های بین‌المللی حاضر شد، اظهار داشت: باید با شیوه حقوقی مناسب بانک‌ها و مؤسسات به دنبال خسارات و ضررهای وارده در سال‌های تحریم باشند نباید به راحتی از فشار اقتصادی که به کشور وارد شد گذشت.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این‌که بسیاری از افراد و مؤسسات خصوصی و دولتی به ناحق تحریم و متحمل در مشارکت برنامه هسته‌ای شده‌اند، گفت: همان‌طور که توانستیم تحریم‌های ظالمانه را ‌برداریم باید با پیگیری‌های حقوقی خسارات وارده از تحریم را باید جبران کنیم و مبادی قانونی را وادار به پرداخت خسارت کنیم.