نرخ قربانیان آلودگی هوا در هند از چین پیشی می‌گیرد

نرخ قربانیان آلودگی هوا در هند از چین پیشی می‌گیرد بررسی کارشناسان آمریکایی نشان می‌دهد که نرخ قربانیان آلودگی هوا در هند از آمار مرگ و میر ناشی از این معضل جهانی در چین فراتر خواهد رفت. به گزارش ایسنا، در این بررسی آمده است از آنجایی‌که در هند اجرایی شدن قوانین زیست‌محیطی با جدیت […]

نرخ قربانیان آلودگی هوا در هند از چین پیشی می‌گیرد

بررسی کارشناسان آمریکایی نشان می‌دهد که نرخ قربانیان آلودگی هوا در هند از آمار مرگ و میر ناشی از این معضل جهانی در چین فراتر خواهد رفت.

به گزارش ایسنا، در این بررسی آمده است از آنجاییکه در هند اجرایی شدن قوانین زیست‌محیطی با جدیت دنبال نمی‌شود و تعداد بیش‌تری از معادن زغال سنگ فعالیت خود را شروع کرده‌اند شمار قربانیان آلودگی هوا در این کشور از چین پیشی می‌گیرد.

همچنین «دان گرین‌بائوم» از مؤسسه اثرات بهداشتی در بوستون گفت: وضعیت آلودگی هوا در هند نسبت به چین با سرعت بالاتری رو به وخامت است چرا که اقدامات مناسبی جهت مقابله با آلودگی هوا اتخاذ نمی‌شود.

به گفته کارشناسان، بیش از نیمی از مرگ و میرهای ناشی از آلودگی هوا در جهان در کشورهای هند و چین رخ می‌دهد. در چین کارخانه‌هایی با سوخت زغال منبع آلودگی هوا هستند هر چند در هند سیاست‌های مرتبط با محیط‌زیست در حوزه مقابله با انتشار دود ناشی از احتراق زغال اجرایی نمی‌شود.

 

به گزارش شبکه اخبار محیط‌زیست، دولت چین متعهد شده تا سال ۲۰۲۰ میزان تولید زغال سنگ را حدود ۵۰۰ میلیون تن کاهش دهد و انتشار آلاینده‌های اصلی در بخش انرژی را حداقل ۶۰ درصد پایین آورد. این در حالی است که هند تنها در سال جاری (۲۰۱۶) استانداردی را برای انتشار گازهای آلاینده از نیروگاه‌هایی با سوخت زغال‌سنگ اعلام کرده است.