صدور گواهی‌نامه راهبری ماشین‌آلات نقلیه ریلی

قائم‌مقام مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران، خبر داد‌ صدور گواهی‌نامه راهبری ماشین‌آلات نقلیه ریلی عبدا…‌پور، قائم‌مقام مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران از صدور گواهی‌نامه راهبری ماشین‌آلات نقلیه ریلی برای اولین بار دراین شرکت خبر داد. به گزارش تین‌نیوز، علی عبدا…‌پور با اشاره به این‌که برای اولین بار مجوز صدور گواهی‌نامه راهبری ماشین‌آلات نقلیه ریلی به […]

قائم‌مقام مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران، خبر داد‌

صدور گواهی‌نامه راهبری ماشین‌آلات نقلیه ریلی

عبدا…‌پور، قائم‌مقام مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران از صدور گواهی‌نامه راهبری ماشین‌آلات نقلیه ریلی برای اولین بار دراین شرکت خبر داد.

به گزارش تین‌نیوز، علی عبدا…‌پور با اشاره به این‌که برای اولین بار مجوز صدور گواهی‌نامه راهبری ماشین‌آلات نقلیه ریلی به شرکت بهره‌برداری مترو تهران اعطا شد، اظهار‌ کرد: با توجه به کسب امتیازات لازم از شاخص‌های مصوب کمیته‌فنی شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور و در بازدیدهای به‌عمل آمده از امکانات و تجهیزات این سازمان توسط اعضای این کمیته، مجوز برگزاری دوره‌های آموزشی به شرکت بهره‌برداری مترو تهران داده شد.

وی در ادامه سخنان خود، افزود: گواهی‌نامه راهبری ماشین‌آلات نقلیه ریلی کمکی که تا پیش از این تنها در اختیار شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران (رجا) بود به شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه هم اعطا شد.

عبدا…‌پور با تأکید بر لزوم ارتقای ایمنی در تمامی بخش‌های حمل‌ونقل، تصریح ‌کرد: طبق این مجوز، امکان «انتخاب، آموزش، سنجش مهارت و صدور گواهی‌نامه راهبری ماشین‌آلات نقلیه ریلی کمکی» شامل انواع لوکوموتیوِ دیزل، انواع درزین، سرویس‌کار (حمل بار و تست آلتراسونیک)، دستگاه‌های زیرکوب (زیرسازی خط)، دستگاه اندازه‌گیری (تنظیم کننده مشخصات فنی خط)، دستگاه رگولاتور (تنظیم کننده مقدار بالاست محدوده خط)، ماشین‌های امداد ریلی، دستگاه مکنده یا وکیوم (نظافت تونل)، جرثقیل‌های ریلی، سرند بالاست و نظایر آن، برای شرکت بهره‌برداری راه‌آهن شهری تهران و حومه فراهم شده است.

 

وی در پایان خاطر‌نشان‌ کرد: شرکت بهره‌برداری مترو تهران حدود ۱۵ سال است که مجوز برگزاری دوره‌های آموزشی و صدور گواهی‌نامه راهبری قطارهای برقی شهری و حومه را داراست و از این پس دوره‌های آموزشی و صدور گواهی‌نامه ماشین‌آلات فوق هم به آن افزوده می‌شود.