بهت بازار طلا

بهت بازار طلا قیمت جهانی طلا در آغاز مبادلات دیروز تغییر چندانی نداشته و نزدیک به پایین‌‌ترین سطح در دو هفته اخیر تثبیت شده است. به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، در حالی که سرمایه‌گذاران بین‌المللی منتظر برگزاری نشست اقتصادی جکسون هول در آمریکا و اظهارات مهم و تعیین‌کننده جانت‌یلن رییس فدرال رزرو هستند، […]

بهت بازار طلا

قیمت جهانی طلا در آغاز مبادلات دیروز تغییر چندانی نداشته و نزدیک به پایین‌‌ترین سطح در دو هفته اخیر تثبیت شده است.

به گزارش «پایگاه خبری بورس کالای ایران»، در حالی که سرمایه‌گذاران بین‌المللی منتظر برگزاری نشست اقتصادی جکسون هول در آمریکا و اظهارات مهم و تعیین‌کننده جانت‌یلن رییس فدرال رزرو هستند، قیمت جهانی طلا در آغاز مبادلات دیروز تغییر چندانی نداشته است.

براساس این گزارش اظهارات یلن می‌تواند تا حد زیادی وضعیت نرخ بهره و سیاست‌های پولی فدرال رزرو طی ماه‌های آینده را مشخص کند.

قیمت هر اونس طلا در این روز به سطح ۱۳۳۷ دلار رسیده است که نسبت به روز قبل از آن تغییر چندانی نداشته است. نشست مقام‌های ارشد از بانک‌های مرکزی بزرگ جهان و وزرای دارایی کشورهای مختلف قرار است ۲۵ اوت یعنی پنجشنبه در جکسون‌هول آمریکا برگزار شود و یلن نیز روز جمعه در این نشست سخنرانی خواهد کرد.

بانک مرکزی ژاپن در تازه‌‌ترین اقدام خود برای کمک به رشد و رونق اقتصادی این کشور، میزان خرید سهام در بازار بورس توکیو را دو برابر افزایش داده است.

بسیاری از بانک‌های مرکزی جهان از جمله ژاپن و اروپا طی ماه‌های گذشته سیاست نرخ بهره منفی را در اولویت قرارداده‌اند. ارزش دلار آمریکا در برابر ین ژاپن نیز با کاهش ۰٫۲ درصدی روبه‌رو شده است. شاخص ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر بین‌المللی نیز با افت ۰٫۱ درصدی روبه‌رو شده و به کمتر از ۹۴٫۴۶ واحد رسیده است.

بانک مرکزی نیوزلند نیز دیروز اعلام کرده است که نرخ بهره را کاهش خواهد داد تا تعادل بهتری را در اقتصاد این کشور ایجاد کند.

 

میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز روز دوشنبه با ۰٫۲۵ درصد افزایش به بیش از ۹۵۸ تن رسیده است. شاخص سهام بورس آسیا نیز در آغاز مبادلات روز سه‌شنبه با کاهش روبه‌رو شد.