کرکره بسیاری از شرکت‌های معدنی پایین کشیده شد

رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران کرکره بسیاری از شرکت‌های معدنی پایین کشیده شد رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران گفت: به دلیل وجود رکود اقتصادی، کرکره بسیاری از شرکت‌های معدنی پایین کشیده شده و در حال حاضر تعداد شرکت‌های معدنی کاهش یافته است.  به گزارش ایسنا، نادعلی‌اسماعیلی در جمع اعضای سازمان نظام مهندسی معدن […]

رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران

کرکره بسیاری از شرکت‌های معدنی پایین کشیده شد

رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران گفت: به دلیل وجود رکود اقتصادی، کرکره بسیاری از شرکت‌های معدنی پایین کشیده شده و در حال حاضر تعداد شرکت‌های معدنی کاهش یافته است.

 به گزارش ایسنا، نادعلی‌اسماعیلی در جمع اعضای سازمان نظام مهندسی معدن استان اصفهان اظهار کرد: کار در مهندسی معدن یک کار میدانی است و درصورتی‌که به استان‌ها سر نزنیم، مشکلات حل نخواهد شد.

وی به ساماندهی مسؤولان فنی اشاره کرد و ادامه داد: در صورتی که مسؤولان فنی ساماندهی شوند، اثرات مثبت آن در بخش معدن نمایان خواهد شد و بهره‌برداری بهینه‌ای را در مواد معدنی شاهد خواهیم بود.

اسماعیلی به لزوم آموزش مسؤولان فنی در بخش معدن اشاره و اضافه کرد: در نظام مهندسی معدن ۳ اصل باید رعایت شود تا نظام مهندسی به جایگاه واقعی خود برسد. این ۳ اصل عبارتند از اخلاق مهندسی، قانونمداری و نظم و انضباط.

وی با بیان این‌که ۲۰ هزار نفر کارشناس در سازمان آموزش دیده‌اند، خاطرنشان کرد: باید آموزش‌ها کاربردی شود. در صورتی که آموزش‌ها کاربردی شوند، توان علمی کارشناسان نیز افزایش و ارتقا خواهد یافت. تقویت آموزش مجازی نیز در دستور کار سازمان قرار گرفته است.

رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران افزود: پژوهش باید از آموزش جدا شود و در همین راستا به دنبال شورای عالی پژوهش در تهران و در استان‌ها هستیم.

اسماعیلی به تعامل میان سازمان با همه ارگان‌‌ها اشاره کرد و گفت: تعامل میان سازمان نظام مهندسی معدن ایران با همه ارگان‌‌ها در تمام کشور مطرح است. آرزویم این است که روزی برسد که هر گزارش معدنی تنها با مُهر سازمان نظام مهندسی معدن مورد تأیید همگان قرار گیرد، همان گونه که نسخه‌ها بدون مُهر نظام پزشکی هیچ‌گونه ارزشی نخواهد داشت.

وی به لزوم استفاده از علوم و فن‌آوری‌های روز دنیا اشاره و اظهار کرد: نسبت به کشورهای دیگر عقب هستیم. امیدوارم به جایی برسیم که در تمام امور معدنی با تکنولوژی روز دنیا همگام باشیم.

رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران ادامه داد: به دلیل وجود رکود اقتصادی، کرکره بسیاری از شرکت‌های معدنی پایین کشیده و در حال حاضر تعداد شرکت‌های معدنی انگشت شمار شده است.

 

اسماعیلی با بیان این‌که سازمان نظام مهندسی معدن بازوی فنی بخش معدنی کشور است، اضافه کرد: یکی از وظایف سازمان معرفی پتانسیل‌های سرمایه‌گذاری در بخش معدن به وسیله نمایشگاه‌ها است. در استان‌ها نیز می‌توان نمایشگاه‌هایی پیرامون بحث معدن برای رونق گرفتن این بخش برگزار کرد.