حق سینمای ایران، این همه بدگمانی نیست

حق سینمای ایران، این همه بدگمانی نیست حجت‌ا…ایوبی گفت: حق سینمای ایران این همه بدگمانی و ایجاد حاشیه نیست. رییس سازمان سینمایی در پی برخی حواشی اخیر برای سینماگران با بیان این مطلب به ایسنا گفت: تصمیم مقام محترم قضایی آن هم در آغاز هفته دولت و آن هم پس از این همه موفقیت سینماگران […]

حق سینمای ایران، این همه بدگمانی نیست

حجت‌ا…ایوبی گفت: حق سینمای ایران این همه بدگمانی و ایجاد حاشیه نیست.

رییس سازمان سینمایی در پی برخی حواشی اخیر برای سینماگران با بیان این مطلب به ایسنا گفت: تصمیم مقام محترم قضایی آن هم در آغاز هفته دولت و آن هم پس از این همه موفقیت سینماگران بسیار محل تأمل است. حتماً مقام قضایی در انجام وظایف خود بررسی‌هایی که لازم می‌دانست انجام داده است اما به نظر می‌رسد که لازم بود برای تکمیل بررسی‌های بیش‌تر او که تصمیم سنگینی را برای بهترین سینماگران کشور گرفته است، از سازمان سینمایی به عنوان یک دستگاه دولتی تخصصی نیز کسب اطلاعات بیش‌تری می‌کرد یا سینماگران را احضار و با آن‌‌‌ها گفت‌وگو می‌کرد.

ایوبی خاطرنشان کرد: ممنوع شدن از کار برای هر کسی از جمله یک هنرمند یا سینماگر اتفاق مهم و بسیار دشواری است خصوصاً این‌که در این موضوع ممنوع شدن این افراد از کار به منزله توقف در اجرای حقوق اشخاص دیگر نیز هست. در نظام اسلامی که اتفاقاً نماد اسلامیتش را باید در عدالت و انصاف قضایی دید، توجه بیش‌تر به چنین ظرایفی دارای نفع عمومی است و نباید به آن بی‌توجه بود. حقیقتاً من هم مانند همه اهالی فرهنگ از این تصمیم در شگفتم و حیرت‌زده‌ام و البته امیدوارم که در تعامل و همفکری با مقامات محترم دستگاه قضایی برای این مشکل چاره‌جویی قانونی کنیم.

رییس سازمان سینمایی در پاسخ به این‌که گفته می‌شود هنرمندی ممنوع‌الفعالیت نشده است و فقط پخش‌کنندگان هستند، گفت: در حکم قاضی محترم نام سینماگرانی برده شده که بین آن‌‌ها تهیه‌کننده، پخش‌کننده و کارگردان هم دیده می‌شود.

 

گفتنی است، در پی پخش تیزرهای برخی فیلم‌‌‌ها از ماهواره به دستور قضایی برخی از سینماگران تا اطلاع ثانوی ممنوع‌الفعالیت شدند.