صنعت برق مناقصه پست GIS برگزار می‌کند

۸ سال عقب ماندگی در پروژه‌های برقی صنعت برق مناقصه پست GIS برگزار می‌کند مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران گفت: با توجه به این‌که بسیاری از پروژه‌های صنعت برق زمان بر هستند بسیاری از پروژه‌های این صنعت به ویژه در تهران به دلیل فشردگی، قیمت بالای زمین، عدم‌نقدیندگی و تحریم‌ها با بیش از ۸ سال تأخیر […]

۸ سال عقب ماندگی در پروژه‌های برقی

صنعت برق مناقصه پست GIS برگزار می‌کند

مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران گفت: با توجه به این‌که بسیاری از پروژه‌های صنعت برق زمان بر هستند بسیاری از پروژه‌های این صنعت به ویژه در تهران به دلیل فشردگی، قیمت بالای زمین، عدم‌نقدیندگی و تحریم‌ها با بیش از ۸ سال تأخیر روبه‌رو شده‌اند.

به گزارش ایسنا،غلامرضاخوش‌خلق، مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران، با بیان این‌که نمی‌توان معیار دقیقی برای اجرای پروژه‌های برق در نظر گرفت، گفت: در حال حاضر یک پروژه بین فاصله استان مرکزی و تهران در یک خط ۴۰۰ کیلوولتی چندین سال است که متوقف مانده است و دلیل آن‌ معارضینی است که در این طرح قرار دارند و موانعی برای ایجاد پروژه ایجاد می‌کنند.

به گفته وی، برای اجرای پروژه‌های برقی علاوه بر اخذ مجوز‌های حفاری که خود سلسله مراتب طولانی دارد باید به منتقدان نیز پاسخ داده شود. بنابراین تعداد پروژه‌های متوقف شده‌ای که در تهران وجود دارد به دلیل این مسأله و گران بودن زمین زیاد است.

مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران با بیان این‌که ممکن است شهرداری برای ایجاد یک حفاری کوچک در تهران تا مدت‌‌ها مجوز ندهد گفت: با این وجود علی‌رغم مشکلات نقدینگی تاکنون برق مردم را تأمین کرده و اجازه ندادیم مشکلی در این زمینه ایجاد شود.

وی یکی دیگر از عواملی که موجب عقب‌ماندگی پروژه‌ها می‌شود تحریم‌ها دانست و افزود: به دلیل این‌که برخی از تجهیزات باید از خارج وارد می‌شد، بسیاری از پروژه‌ها همچون پست شهیدفیروزی متوقف مانده بود.

خوش‌خلق درخصوص میزان سرمایه‌گذاری‌ها در دوران پسابرجام گفت: تاکنون تعداد زیادی از شرکت‌های اروپایی و آسیایی همچون ژاپن، کره، آلمان و ایتالیا به ایران آمدند که در همین زمینه صورت گرفت.

وی تصریح کرد به‌طور کلی ما به دنبال این هستیم که با ارتقای تکنولوژی و با مشارکت مهندسان ایرانی صنعت برق را ارتقا دهیم. وی یکی از نیازهای فعلی صنعت برق کشور را ارتقای پست GIS دانست و افزود: فن‌آوری این پست در ژاپن و آلمان بسیار بالا ست و با توجه به این‌که این فن‌آوری از نظر فنی بالا است ما نیاز داریم که فن‌آوری آن را از کشور‌های دیگر وارد کنیم.

 

مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران با بیان این‌که در حال حاضر به دنبال قرارداد با شرکت‌های سازنده این تکنولوژی هستیم گفت: در حال حاضر مناقصه برگزار و اسناد در حال بررسی است که بعد از بازگشایی برنده مناقصه اعلام می‌شود.