دستیابی محققان به فرمولاسیون طعم‌دهنده و رنگ‌دهنده طبیعی برای صنایع غذایی

دستیابی محققان به فرمولاسیون طعم‌دهنده و رنگ‌دهنده طبیعی برای صنایع غذایی پژوهشگران کشور پس از دستیابی به فرمولاسیون طعم متناسب با ذائقه ایرانی، توانستند رنگ‌های طبیعی غذایی را جایگزین رنگ‌دهنده‌های وارداتی و شیمیایی کنند. به گزارش ایسنا، فرحناز موسوی مدنی مجری طرح با بیان این‌که طعم‌های مورد استفاده در منابع غذایی، دارویی و آرایشی بهداشتی […]

دستیابی محققان به فرمولاسیون طعم‌دهنده و رنگ‌دهنده طبیعی برای صنایع غذایی

پژوهشگران کشور پس از دستیابی به فرمولاسیون طعم متناسب با ذائقه ایرانی، توانستند رنگ‌های طبیعی غذایی را جایگزین رنگ‌دهنده‌های وارداتی و شیمیایی کنند.

به گزارش ایسنا، فرحناز موسوی مدنی مجری طرح با بیان این‌که طعم‌های مورد استفاده در منابع غذایی، دارویی و آرایشی بهداشتی وارداتی است، گفت: کارخانههای صنایع غذایی شاخه‌های مختلفی دارند که هر کدام برای فرآورده‌هایشان طعم‌های مختلفی را استفاده می‌کنند که این طعم‌‌‌ها وارداتی و از شرکت‌های آمریکایی و اروپایی خریداری می‌شود.

وی از اجرای پروژه‌ای در زمینه تولید طعم‌دهنده‌ها خبر داد و یادآور شد: در این پروژه تحقیقاتی در گام اول به فرمولاسیون طعم برای کارخانههای صنایع غذایی دست یافتیم.

موسوی با بیان این‌که طعم‌دهنده‌های تولیدشده متناسب با ذائقه ایرانی است، ادامه داد: با ادامه این مطالعات در حال حاضر بیش از ۴۰۰ نوع طعم را به مرحله تولید انبوه رساندیم.

 

وی طیف رنگی ارایه شده را حدود ۱۱ رنگ مختلف ذکر کرد.