لزوم تدوین طرحی برای تک نرخی کردن ارز

لزوم تدوین طرحی برای تک نرخی کردن ارز عضو هیأت رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، بر ضرورت تک نرخی شدن نرخ ارز تأکید کرد و گفت: با تدوین طرحی تک نرخی شدن ارز را پیگیری خواهیم کرد. محسن بیگلری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به معایب چندنرخی بودن […]

لزوم تدوین طرحی برای تک نرخی کردن ارز

عضو هیأت رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، بر ضرورت تک نرخی شدن نرخ ارز تأکید کرد و گفت: با تدوین طرحی تک نرخی شدن ارز را پیگیری خواهیم کرد.

محسن بیگلری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به معایب چندنرخی بودن ارز در کشور، گفت: بروز رانت و دلالی در بازار نتیجه وجود ارز چند نرخی است.

نوسانات بازار ارز منجر به فاصله طبقاتی بسیار زیاد میان مردم شده است

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌که زیان دیدگان بازار ارز و نوسانات آن قشر اعظمی از مردم هستند، تصریح کرد: در سال‌های اخیر بازار ارز به بروز فاصله طبقاتی بسیار زیاد میان مردم منجر شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تأکید بر این‌که با تک نرخی شدن ارز جلوی نوسانات شدید آن که ناشی از دلال بازی است گرفته خواهد شد، افزود: باید دولت عزمی راسخ برای ساماندهی بازار ارز داشته و به ایجاد ثبات در این بازار اقدام کند.

وی با بیان این‌که بسیاری از تولیدکنندگان با نوسانات نرخ ارز ورشکسته شده‌اند، تصریح کرد: دولت باید با ایجاد ثباتی در بازار ارز به دلال بازی در آن پایان دهد.

بیگلری ادامه داد: مجلس در خصوص تک نرخی کردن ارز حساس بوده و در صورت ادامه روند بی‌توجهی دولت به این مهم خود با تدوین طرحی پیگیر موضوع خواهد بود.

 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: درصورت لزوم کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با دعوت از مسؤولان بانک مرکزی و وزارت اقتصاد برنامه آن‌ها برای تک نرخی کردن ارز را جویا خواهد شد.