ضوابط حاکم برای برگزاری مزایده اپراتورهای پستی غیردولتی

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تصویب کرد ضوابط حاکم برای برگزاری مزایده اپراتورهای پستی غیردولتی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، مقررات فعالیت اپراتورهای پستی غیردولتی را تدوین کرد که براساس آن دفاتر پیشخوان خدمات موظف به فراهم کردن امکان استفاده از ظرفیت دفاتر خود به این اپراتور‌ها شدند. به گزارش مهر، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در جلسه […]

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تصویب کرد

ضوابط حاکم برای برگزاری مزایده اپراتورهای پستی غیردولتی

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، مقررات فعالیت اپراتورهای پستی غیردولتی را تدوین کرد که براساس آن دفاتر پیشخوان خدمات موظف به فراهم کردن امکان استفاده از ظرفیت دفاتر خود به این اپراتور‌ها شدند.

به گزارش مهر، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در جلسه شماره ۲۳۹ خود، ضوابط حاکم بر پروانه فعالیت اپراتورهای پستی غیردولتی، برای برگزاری مزایده انتخاب اپراتورهای مذکور را، با توجه به تصویب اساس‌نامه شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران بررسی و اصلاحات پیشنهادی را تصویب کرد.

براین اساس، روش انتخاب شرکت ارایه‌کننده خدمات پستی که با عنوان اپراتور پست فعالیت خواهد کرد، از طریق مزایده و براساس ضوابط و شرایط عمومی مزایده که توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام می‌شود، خواهد بود. در این مزایده حداکثر دو شرکت به عنوان برنده مزایده انتخاب خواهد شد و در صورت انتخاب یک برنده در مزایده، مزایده بعدی برای برنده دوم برگزار می‌شود.

در همین حال طبق این مصوبه، به منظور حمایت از دارندگان پروانه سراسری، سومین پروانه مشابه برای ایجاد، بهره‌برداری و ارایه خدمات پستی تا دو سال از تاریخ لازم‌الاجرا شدن اولین پروانه از دو پروانه اپراتور پستی غیردولتی، صادر نخواهد شد.

حداقل ۳۰ درصد سهام شخص حقوقی و یا کنسرسیوم شرکت‌کننده در مزایده باید متعلق به حداقل ۳ شرکت فعال در حوزه خدمات پستی که مدارک خود را براساس مصوبات کمیسیون به رگولاتوری ارسال کرده‌اند و تأییدیه فعالیت از این سازمان دریافت کرده‌‌اند، باشد، به نحوی که سهم هر یک کم‌تر از ۵ درصد نباشد.

 

براساس شرایط تدوین شده در این مصوبه، شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران و تمامی دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیردولتی موظفند در صورت درخواست دارندگان پروانه پستی غیردولتی، امکان استفاده از ظرفیت دفاتر خود، در فرایند قبول مرسولات پستی را با رعایت مقررات مصوب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، اصل عدم تبعیض و در قالب توافق، برای این اپراتور‌ها فراهم کنند.